Янукович двічі тікав з України – слідство назвало організаторів

Янукович-КП злий коли ручку поламавПрезидент України 23-25 лютого 2014 роуц двічі перетинав кордон з Росією.

Це доведено слідством, повідомив прокурор департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури України Олексій Донськой в інтерв’ю російському виданню “Новая газета“.

За даними слідства, втечу Президента України до Росії курували двоє людей: генерал армії Росії та працівник служби президента РФ.

Читайте також: Сурков прилітав в Україну взимку 2014 року до Януковича і Ахметова

Слідчий каже, що за дві доби поспіль Янукович до Росії потрапляв двічі.

“Перший раз — в ніч з 22 на 23 лютого 2014 року. З селища Урзуф Донецької області, на узбережжі Азовського моря, його разом з Клюєвим, частиною особистої охорони і супроводжуючими особами (мова йде про співмешканці Януковича, Любові Полєжай  — ред.) двома вертольотами ЗС Росії перекинули в Єйськ. Як ці вертольоти не виявили українські прикордонники — питання відкрите.

На території Російської Федерації Янукович перебував десять—дванадцять годин, скоїв внутрішній переліт по країні, з Єйська в Анапу, вже на військово-транспортному літаку. Зустрічався з кимось із російської влади, на сьогодні не доведено.

Близько 13.00 за Києвом він вилетів з Анапи в Гвардійське, на військовий аеродром під Сімферополем, який в той час орендував Чорноморський флот Росії. У Криму, на базі флоту, що перебував до ночі з 23 на 24 лютого, і вже тоді військовим кораблем ЧФ відправився знову на територію російської Федерації. У нас є доказ щодо генерала російської армії, що керував операцією переміщення Януковича з Донецької області в Краснодарський край і звідти в Крим. Встановлено і особу людини з охорони президента Росії. Ці двоє очолювали групу виконавців, одночасно координуючи їхні дії з начальником охорони Януковича Кобзарем і співробітником охорони Бернацьким. (Обидва залишилися в Росії. — ред.)”, – розповів Олексій Донськой.