Якщо Захід пустить на ринок іранську нафту, це розвалить Росію – експерт

1371687
Фото: Офіційний сайт президента України

Європа і США можуть зняти заборону на продаж іранської нафти і повторити сценарій розвалу СРСР, упевнений експерт з енергетичної безпеки, колишній уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Про це він заявив в коментарі Gordonua.com

Експерт вважає, що Захід і Європа можуть зняти заборону на продаж іранської нафти, обвалити ціни на неї і, таким чином, зруйнувати Росію:

“Сценарій зняття санкцій з Ірану на заборону продажу нафти дуже реальний, тим більше, що Іран зовсім недавно оголосив про припинення своїх ядерних програм. Безумовно, це дуже сильно вдарить по Росії. А якщо пустити Іран зі своєю нафтою на світовий ринок, то він обвалить ціни на нафту, у тому числі і російські”, – переконаний Соколовський.

У той же час, він вважає, що США вже почала підготовку до такого сценарію.

Непоміченою пройшла інформація про те, що США розконсервувала свій стратегічний нафтовий запас.

Це була своєрідна проба, тому що Іран здатний зробити дуже велика пропозицію на ринку нафти, здатний обвалити ціни”, – говорить колишній уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки.

Читайте також. Росію вигнали з Великої вісімки

Нагадаємо, 13 березня стало відомо, що Департамент енергетики уряду США має намір продати 5 млн барелів нафти зі стратегічних державних запасів. Вісті про це рішення “упустили” ціну сирої нафти на Нью-йоркській біржі на 2%.

Експерт відзначає, що світ вже проходив подібну практику, коли розвалювався СРСР.

“Брежнєв побудував дуже багато нафтопроводів і думав, що він буде жити вічно. А в результаті Захід обвалив ціни і припинив існування СРСР. З 2009 року по такому шляху йде і Росія”, – переконаний Соколовський.

Джерело: Корреспондент.net.