Якщо Україна не може платити за пальне, то до якої Європи вона пхається?! — Москва

портниковЯкщо Україна не може сплачувати грошей за пальне, то до якої Європи вона пхається?! – ось який висновок із ситуації можна зробити, якщо перекласти з дипломатичної мови на мову ультиматумів те, що говорять російські чиновники і керівники.

Про це розмірковує автор програми “Відверто з Віталієм Портниковим” Віталій Портников.

Головним героєм усіх цих заяв став прем’єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв – саме та людина, яка нещодавно зустрічалася зі своїм колегою, прем’єр-міністром України Миколою Азаровим, у Калузі і досягла певної домовленості зі співпраці двох країн саме в економічній галузі, таким чином переконливо доводячи, що, незважаючи на всі пропагандистські розмови, які здебільшого веде президент Російської Федерації Володимир Путін щодо неприйнятності для Росії підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україною, можливості для економічного співробітництва між двома країнами залишаються.

У Москві говорять, що сам факт того, що Медведєв дійшов хоча би якихось компромісів з Азаровим, не викликав радощів у Кремлі, і що російська політична еліта зараз розділилася на два табори. На більший табір, який, звичайно ж, підтримує гостру риторику президента Російської Федерації Володимира Путіна та його позицію, – певним віддзеркаленням цієї риторики і позиції є відомі, як мені здається, вже кожному в Україні ескапади радника президента Російської Федерації Сергія Глазьєва – політика-шовініста, який перетворився на чиновника, що цькує країну, де він народився. І табір людей, які намагаються зберігати здоровий глузд і, таким чином, виправдовуватися перед всіма іншими, що вони не такі помірковані, як про них думають.

Таким чином, Медведєв, з одного боку, говорить про те, що треба шукати певні вигоди в разі, якщо Україна підпише Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, – і він це якраз говорив цього тижня на одній із нарад. А з іншого боку, треба також пред'являти претензії до України там, де це є можливо, – і ці претензії були озвучені російським прем'єр-міністром, коли він розповідав про заборгованість України та її газові борги.

Джерело – ТВі.