Якщо тернополяни перебиратимуть ліміт електроенергії, то сидітимуть без світла вранці та ввечері

svitlo1На Тернопільщині можливі так звані віялові вимкнення електропостачання споживачів. Причина – виникнення дефіциту потужностей в об’єднаній енергосистемі України.

Про це вже повідомили у ВАТ “Тернопільобленерго”.

Читайте також. Тернопілля шукає альтернативу газу – шанс на використання мають вітер і сміття (Відео)

– На виконання рішення Державного підприємства «Національна енергокомпанія України» Укренерго» та профільного міністерства, енергетики змушені запроваджувати графіки аварійних вимкнень з метою економії палива, – каже головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго» Степан Бартків. – Відключення будуть відбуватися за погодженими з ОДА «Графіками аварійних відключень» у час ранкових і вечірніх пікових навантажень близько 9.00-11.00 та 20.00-22.00. Вимкнення окремих груп споживачів триватиме не більше двох годин.

Графіки вводять у дію впродовж 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера електроенергетичної системи України. Таке рішення прийняли, як повідомила інженер відділу з роботи з громадськістю ВАТ “Тернопільобленерго» Наталія Лисак, у зв’язку із розбалансуванням між виробництвом і споживанням електроенергії через дефіцит палива та гідроресурсів.

Читайте також. Тернопіль: сім кіл пекла, або Як журналіст намагався встановити безкоштовний газовий лічильник (Відео)

Нагадаємо, для кожної області встановили конкретні ліміти потужності. Тож, якщо область перевищить споживання електроенергії, у дію введуть графіки аварійних відключень.

- Наразі Тернопільська область не вкладається у визначені ліміти, тож, вимкнення є цілком імовірними, - повідомляють у ВАТ “Тернопільобленерго».

Читайте також. Навчальні заклади Тернополя забезпечать відеоспостереженням та охороною (Відео)

Тому тернопільські енергетики звертаються до споживачів з проханням максимально обмежити споживання електроенергії у години пікових навантажень, тобто вимкнути ємнісні струмоприймачі - праски, пральні машинки, електрочайники, електронагрівальні прилади та інше. Така економія дозволить зменшити споживання і тоді енергетикам не доведеться вводити в дію графіки аварійних вимкнень електроенергії побутовим споживачам усієї області.

Софія Левицька