Якщо народ відвернеться від лідерів опозиції, вони закінчать як Тимошенко – Le Monde

 

bm.img.com.ua
bm.img.com.ua

Уночі проти 30 листопада елітний підрозділ “Беркут” вчинив силовий розгін маніфестантів у центрі Києва, надавши протестному руху проти відмови від асоціації з ЄС друге дихання.

“Світлини побиття беззбройної молоді, які масово розлетілися по інтернету, вивели в неділю сотні тисяч людей на вулиці з новим гаслом: “Революція!” – передає кореспондент Le Monde Бенуа Віткін.

Того ж таки дня група протестувальників захопила мерію, не зустрівши жодного опору, і перетворила її на тилову базу протестів. “Відтоді учасники акцій і прості жителі Києва ходять по будівлі, вражені тим, що опинилися господарями однієї з владних установ, яка зазвичай недоступна для широкої публіки” , – йдеться в статті.

"Всі зрозуміли, що уряд не зважає на громадян", - пояснив журналісту свою участь у мітингах 18-річний Андрій з міста Луцька. Він не має особливої ​​симпатії до опозиційних лідерів: "Люди з опозиції вміють красиво говорити, але після Помаранчевої революції 2004 року вони показали, що, як і всі інші, думають тільки про власні інтереси".

"Ми в Луцьку не чекали партій, щоб мобілізуватися, - долучається до розмови його друг Діма. - У Митному союзі , який пропонує Росія , ми будемо просто дешевою робочою силою, а з Європою у нас буде свобода, освіта, здорова політична система".

Ось вона, "революція знизу", коментує автор статті. Революція соцмереж і мангалів, втоми від корупції, від слухняного правосуддя, від недотримання законів.

Штаби опозиційних політичних партій ("Свободи", "Батьківщини" і "УДАРу"), в свою чергу, зробили свій осідок у Будинку профспілок, продовжує Віткін.

"Протестувальники потребують нас: необхідно дати руху політичне спрямовання. Якщо народ відвернеться від нас, ми закінчимо, як Тимошенко - у в'язниці", - пояснює Наталія Агафонова (УДАР) зацікавленість один в одному революціонерів "з низів" і "з верхів".