“Тернопільводоканал”: якщо боржники не сплатять, 8 грудня крани будуть сухі у всіх (Відео)

КузьмаУ список підприємств, які може зачепити віяльне відключення електроенергії, тернопільський водоканал не потрапив.

Однак КП все одно може залишитися без електроенергії. Причиною є заборгованість водоканалу перед “Тернопільобленерго”.

Читайте також. До 20 числа кожного місяця тернополянам слід платити за воду та каналізацію (Відео)

Якщо не вдасться погасити частини боргу, то вже у понеділок, 8 грудня, о 10 год. енергетики можуть залишити об’єкти “Тернопільводоканалу” без світла. Відтак на тернополян очікують перебої із водопостачанням, припускають у прес-службі водоканалу.

Директор “Тернопільводоканалу” Володимир Кузьма інформував, що погіршення ситуації в енергетичній галузі країни може змусити КП до постачання води тернополянам за графіком, хоча досі КП подавало воду своїм абонентам цілодобово. Але це – не головна проблема, вважає керівник.

Читайте також. Через кіоски на ринку Тернопіль може захлинутися каналізаційними стоками (Відео)

- У листопаді різко погіршилася ситуація із оплатою споживачами за наші послуги, - пояснив пан Кузьма. - Тож ми маємо недоплату за спожиту електроенергію - 1,1 млн грн. І ми вже отримали попередження про можливе відключення від системи електропостачання.

Володимир Кузьма вбачає дві причини нарощення боргу. Перша: один з найбільших споживачів води - КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” у листопаді не сплатив ані копійки. Заборгованість уже становить 600 тис. грн. Річ у тім, що рахунки тепловиків заблокували через борги перед ДК “Газ України”. Друга причина - неналежна оплата населення за спожиту воду.

Читайте також. Кредит Світового Банку та Фонду чистих технологій — «Тернопільводоканал» модернізує водозабори та насосні станції

- У вересні та жовтні тернополяни стабільно проводили оплату, - каже Володимир Кузьма. - У листопаді - понад 800 тис. грн недоплати. Напевно, це пов'язано з тим, що ціни ростуть, а доходи у людей - ні.

Загальна сума боргу “Тернопільводоканалу” перед “Тернопільобленерго”, за словами пана Кузьми, - 6,088 млн грн, із яких 3,2 млн грн – поточна плата за листопад, яку потрібно здійснити впродовж грудня. У свою чергу, перед водоканалом юридичні особи боргують майже 2 млн грн і населення – 7,03 млн грн. Тому Володимир Кузьма закликає тернополян із розумінням поставитися до ситуації і закликає вчасно розрахуватися за спожиту воду.

Споживачам із соціально-незахищених категорій громадян директор водоканалу радить встановити лічильники, економити воду та отримати субсидії. Але ж серед боржників виявляють і заможних тернополян, констатував пан Кузьма. Їх може злякати хіба те, що у Верховній Раді уже обговорюють варіант повернення до нарахування пені за борги щодо комунальних послуг.

Довідково. У Тернополі – 84000 споживачів води. Причому 50 тисяч абонентів мають заборгованість від 1 до 100 грн (загальна сума - понад 2 млн грн). Майже 10 тисяч тернополян мають заборгованість на від 100 до 200 грн (загальна сума 1,3 млн грн). Ще 4000 абонентів боргують від 200 до 500 грн (загальна сума - 1,15 млн грн). Понад 1600 тернополян боргують більше 500 грн (загальна сума – 2,5 млн грн). Найбільший боржник водоканалу серед фізосіб винен 10 000 грн.

Софія Левицька