Якою має бути децентралізована влада, два дні обговорюють у Тернополі (Відео)

децентрЗамість традиційних держадміністрацій – виконавчі комітети обласних і районних рад, а для контролю за дотриманням закону – спеціальні органи, префектури, – такою бачить децентралізацію влади радник міністра регіонального розвитку та будівництва, повідомляє TV-4.

– Ця частина має контрольні органи. Ті, які слідкують за  законністю рішень органів місцевого самоврядування. В першу чергу тої самої обласної ради. Не ефективністю, а законністю. Дуже формалізований підхід. Голова тої структури має тільки місяць, щоб сказати: “Хлопці, мені здається, що ви неправильно прийняли рішення і воно не відповідає закону. Я його зупинив і подав у суд.” А суд вже як вирішить, так і вирішить, – вважає радник міністра регіонального розвитку України Юрій Ганущак.

Розширення повноважень місцевих громад, формування бюджету на місцях, більша відповідальність виборних органів влади – такі головні аспекти децентралізації влади в Україні, вважають експерти. Сьогодні майбутнє реформування місцевої влади обговорили у Тернополі за участі голів різних рівнів. Семінар триватиме протягом двох днів і покликаний проінформувати та вислухати думки представників виконавчої влади на місцях.