Тернополянам обіцяють подорожчання деяких товарів через акциз (Відео)

акцизВід 1 січня 2015 року список підакцизних товарів значно збільшився. До того ж, на 5% зростуть ціни на такі речі.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року ввійшов у дію Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу і деяких законодавчих актів”. Цим законом розширено поняття підакцизної продукції. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Бюджет-2015 на Тернопіллі: щось передають на фінансування місцевим бюджетам, субвенцій на дороги не буде

– До підакцизної продукції тепер належать, як і раніше, спирт етиловий, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн, нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, речовини, що є компонентом палива моторного альтернативного та електроенергію, – розповіла начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Тернопільській області Марія Серединська.

Головні зміни відбулись у сплаті акцизного податку. Тепер сплачувати його потрібно не лише у державний бюджет, а й у місцевий. Ставка – 5%. Уже незадовго ціни на підакцизні товари зростуть.

Читайте також. Рада підтримала в першому читанні зміни до Податкового кодексу

Особливим є нарахування акцизу на тютюнові вироби. На кожній пачці зазначена фіксована ціна. Вона не включає 5%-го акцизу. Тому роздрібна ціна зараз буде: ціна на пачці тютюнового виробу плюс 5%. Якщо магазин встановить більшу націнку, то ризикує отримати штраф, мінімальний розмір якого - 10 тисяч гривень. Інші підакцизні товари фіксованої ціни не мають. Ввели 5% акциз для наповнення місцевих бюджетів.

– Оскільки розширене поняття підакцизних товарів, то, крім реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів, справлятимуть акцизний податок від роздрібної торгівлі нафтопродуктів. Тобто всі наші заправки, які ми маємо сьогодні, будуть платити акцизний податок до місцевого бюджету з реалізації нафтопродуктів. Суб’єкти господарювання повинні зареєструватися, як платники акцизного податку і подавати декларацію про сплату за місцем торгівельної діяльності, – каже Марія Серединська.