Якби не погроза скаргою у правоохоронні органи, тернопільські депутати не надали б дозволи підприємцям (Відео)

PB110033-nКілька із розглянутих на останньому засіданні сесії Тернопільської ради питань – на одну тематику: про надання дозволів на користування надрами. Адже проблема нелегальної роботи кар’єрів в області – надто гостра.

Однак депутати навряд чи надали б гірничий відвід приватному підприємству «СТЕП-МІК» та іншим, якби у залі не прозвучали відверті погрози колеги із фракції УНП, щоб на цю справу уважніше глянули правоохоронці. Мовляв, дуже схоже, що з бізнесмена вимагають хабар.

Читайте також. Міліціонери Тернопілля вже завершили більше 7 тисяч кримінальних проваджень (Відео)

Але варто повернутися до початку. Депутати «зашпорталися» вже за перше господарське питання. Переконувати їх взявся голова Росохацької сільської ради. Він закликав надати акт про надання гірничого відводу приватному підприємству «СТЕП-МІК» (с. Росохач Чортківського району) для розробки Росохацького родовища цегельної сировини Чортківського району. Сільського голову підтримав голова постійної комісії облради, представник Чортківського району Олександр Стадник і депутати Василь Мартинюк, Володимир Гульовський, Олег Крижовачук.

Ось якою, якщо коротко, була дискусія у залі.

- Це не є пісок, щебінь. Це звичайна глина, яку використовує цегельний завод. Тому прошу підтримати рішення, - каже з трибуни голова.

Чоловік запевняє, підприємець допомогти селу жодного разу не відмовився і зобов’язався надати техніку для розчищення доріг від снігу на 5 тисяч гривень. Таких аргументів вистачило не всім.

- На мою думку, це дуже мало грошей на один квартал. Тим більше бульдозер, самі розумієте. Якщо би він сказав, вікна можемо дати, то… – втручається депутат-свободівець Тарас Бас.

- Ви хочете того підприємця взагалі осідлати, щоб він усе тягнув, що люди недопрацьовують, що держава не робить? Та вони так ніколи не будуть розвиватися і не буде ніколи толку. Як ви знаєте, що 5 тисяч мало чи багато?.. Потрібно всім дати дозвіл, хай працюють легально, – каже депутат із фракції УНП Василь Мартинюк.

Саме після цього його колега Володимир Гульовський звернувся до представників правоохоронних органів, які були присутні на засіданні. Тож наступне голосування вже було успішним. Мовляв, “за” громада, сільська і районна ради, то й обласна - не проти.

За таким же принципом дозволи надали ще кільком підприємствам. Проголосували, зокрема, «за»  питання: «Про погодження приватному підприємству «Неоліт 2009» (Тернопіль) надання спеціального дозволу на користування надрами», «Про погодження приватному підприємству «Укртравертин» (с. Кривче Борщівського району) надання спеціального дозволу на користування надрами», «Про погодження товариству з обмеженою відповідальністю «РУБІН 2013» (с. Мишковичі Тернопільського району) надання надр у користування», «Про погодження приватному підприємству «ЯРОКСАР» (Тернопіль) надання надр у користування».

Читайте також. Тернопілля: шість кримінальних проваджень щодо розкрадання надр спрямували до суду

Питання «Про погодження товариству з обмеженою відповідальністю «Каньйони Дністра» (Заліщики) надання спеціального дозволу на користування надрами» перенесли на друге пленарне засідання, тобто на 20 листопада. Його повинні розглянути після виїзду комісії на місце діяльності підприємства.

Софія Левицька