“Якби ікону хотіли підмінити, могли це зробити вже сто разів”, – головний міліціонер Тернопілля (Відео)

155ррДля забезпечення порядку у Почаїв мусили виїхати 80 правоохоронців на чолі із начальником Тернопільського обласного управління міліції Олександром Богомолом. Але тривога у неділю, 22 березня, виявилася хибною.

– Це робилося з метою дестабілізації ситуації в області, і цьому обов’язково дадуть правову оцінку, – зазначив головний міліціонер краю на нещодавній прес-конференції.

Читайте також. «100 грн? Немає таких хабарів нині на дорогах», — головний міліціонер Тернопілля (Відео)

Нагадаємо, ще 22 березня УМВС в Тернопільській області спростувало інформацію про спробу замінити чудотворну ікону Почаївської Божої Матері копією. І міліція, і СБУ стверджували, що працюють, аби встановити осіб, які поширювали неправдиву інформацію про можливу підміну і вивезенні чудотворної Почаївської ікони Божої Матері із Свято-Успенської Почаївської лаври.

Олександр Богомол у понеділок обмовився, що причину появи таких чуток, а пізніше – заяв “Правого сектора” Тернопілля правоохоронці з’ясували.

– Було звернення людей до одного зі священиків Київського патріархату. Віряни сказали йому, що бояться за ікону. Священик у соціальних мережах написав про це ще 13 березня, згодом інформація почала поширюватися, – каже правоохоронець, – поки її не підхопив “Правий сектор”.

Читайте також. Одна фірма обдурила тернополян на 90 тис. грн, друга — встигла лише на 12 (Відео)

У тому, що історія ґрунтується на домислах, начальника Тернопільського обласного управління міліції переконував намісник Почаївської лаври митрополит Володимир. Він спростував інформацію про можливе вивезення святині з території обителі і запевнив, що будь-яких намірів щодо цього не було. Також головний міліціонер краю особисто переконався, що ікона перебуває у храмі, на своєму звичному місці і під належною охороною.

Щоправда, Олександр Богомол згадав, що існує ще й копія святині. І вона нібито теж перебуває у Лаврі. Саме її возили у 2001 році у Нью-Йорк, коли там впали хмарочоси-брати. Експертизи – яка з тих ікон справжня, а яка є копією, ніхто не робив. Утім, міліціонер наголосив: “Якби ікону хотіли підмінити, могли це зробити вже сто разів…”

До речі, намісник Почаївської лаври митрополит Володимир, днями звернувся до вірних (цитуємо): «Я як намісник Свято-Успенської Почаївської лаври запевняю всіх вас, що святині, до яких ми і паломники щоденно прибігаємо, є на своїх місцях. Запрошую всіх прийти і вклонитися їм, тому що через них діє Божа Благодать, яка просвітлює наш розум і серце, якщо ми вірою її сприймаємо…”

Про «Хресний хід» із Чудотворною іконою Почаївської Божої Матері – східною Україною, Білоруссю і Росією, після якого начебто і мали не повернути святиню Україні, отець у зверненні не згадував.

Читайте також. Тернопіль: усю інформацію про гральний бізнес відразу перевірятимуть (Відео)

– Як на мене, триває “розхитування” ситуації на Тернопіллі, щоб потім продемонструвати на російських каналах, що тут є конфлікт на релігійному ґрунті, – каже Олександр Богомол. – Ну, не можна заявляти, що веземо бойові загони до Лаври, як це зробив “Правий сектор”. Якщо є якась інформація, застереження, на те є міліція. Ми реагуємо, перевіряємо… Оригінал ікони, як мені розповіли, вивозили за межі Лаври лише один раз – під час Першої світової війни…

Цим недільні “пригоди” міліціонерів не закінчилися. Наряди правоохоронців довелося відправляти у село Стінка Бучацького району. Там також виник релігійний конфлікт. Священик парафії УПЦ МП не хотів пропускати вірян УПЦ Київського партіархату у храм. У селі того дня відбувалася хресна хода. Охороною порядку під час цієї події опікувалися члени “Правого сектора”, які захищали представників УПЦ КП.

Довідково. Почаївська ікона Божої Матері – ікона у візантійському стилі. У 1597 р. монастирю у Почаєві святиню подарувала Анна Гойська. Цю ікону вважають небесною покровителькою Волині. Шанують реліквію як у католицькій, так і в православній церкві.

Софія Левицька