Як зміниться життя людей в умовах співіснування з коронавірусом? У дію вступають нові правила

фото: Радіо Свобода
фото: Радіо Свобода

Життя людства у наступні роки кардинально відрізнятиметься від того, як жили всі ми до пандемії коронавірусу. Про це говорять науковці.

Зміниться буквально все: туризм, робота, навчання, інші важливі сфери життя. Так буде тривати до тих пір, поки у світі не винайдуть дієву вакцину проти недуги.

На вакцину доведеться чекати у кращому випадку місяці, у гіршому – роки.

А поки її немає, маски, постійна дезінфекція та дистанціювання для більшості людей залишатимуться частиною щоденної рутини.

«Попереду ще дуже довгий шлях, і я маю бути відвертим: вакцини може й не бути», – написав  у газеті Mail on Sunday прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який не так давно сам перехворів на коронавірус.

Журналістка Радіо Свобода Тетяна Савчук порушила цю тему, дослідивши публікації у світових виданнях.

Отож, як пише вона, після карантину почнуть діяти нові правила перельоту

Із послабленням умов карантинних обмежень літаки знову поступово піднімаються у небо, при цьому вимагаючи від пасажирів нових правил поведінки.

Наприклад, «Чеські авіалінії» попереджають: недооцінювати ризики не варто. Тепер невід’ємною частиною перельотів стали суворі гігієнічні правила: перед і після кожного перельоту салон літака дезінфікують – сидіння, столики, кишені сидінь, шафи для валіз та туалети.

Але це не все. Літати доведеться у масках (або мати щось інше для закриття носа й обличчя), які треба приносити на борт із собою, знімати їх можна лише під час прийому їжі. Не варто забувати про дистанцію у два метри під час посадки, заздалегідь оформлювати собі посадковий квиток онлайн, розраховуватися у літаку виключно карткою (замість готівки). Якщо дозволятиме завантаженість літака, людей будуть саджати на відстані одного крісла один від одного.

Багато непередбачуваного чекатиме і на любителів туризму

Світовий туризм через пандемію коронавірусу став на паузу, і ніхто точно не може сказати, коли ситуація покращиться в умовах відсутності вакцини.

У той час, як чимало країн світу починають послаблювати карантин та відкривати свої кордони, експерти з різних сфер не рекомендують квапитися з планами на відпустку – краще планувати недалекі подорожі.

«Нова норма подорожей може означати перехід на оренду домів замість готелів, перехід на автотранспорт замість перельотів, а також збільшення використання страхування подорожей та персональних консультантів з подорожей», – припускають у статті телеканалу CNBC.

Але є і позитив у карантину

Попри послаблення карантинів у багатьох країнах світу, деякі роботодавці не квапляться повертати своїх працівників на робочі місця. Оглядачі припускають, що внаслідок пандемії коронавірусу велика кількість компаній дозволить й далі своїм робітникам працювати з дому.

Так, наприклад, Twitter дозволив своїм співробітникам працювати з дому навіть після закінчення пандемії. Директор компанії Джек Дорсі заявив, що вона стане однією з перших великих компаній у світі, які перейдуть на нову модель роботи. «Ми продовжимо ставити безпеку наших людей і суспільства на перше місце», – наголосив він.

«Компанії, що займаються технологіями, фінансовими послугами та страхуванням, вже інвестували в інструменти віддаленої роботи, і немає жодних ознак, що вони повернуться до старого способу ведення бізнесу», – мовиться в статті CNBC.

Потерпатиме від пандемії ринок праці

Майже половина світової робочої сили може втратити засоби для існування через кризу, спричинену коронавірусом, попереджала Міжнародна організація праці в нещодавньому звіті. І особливо негативні наслідки пандемія матиме для неофіційно працевлаштованих людей.

Проте коронавірус матиме й менш очевидні наслідки для ринку праці, припускають експерти. Дехто вважає, що пандемія пришвидшить автоматизацію на ринку праці – тобто багатьох працівників роботи замінять швидше, ніж очікувалося – і мова йде про мільйони людей по всьому світу. Від початку пандемії коронавірусу роботи допомагали з багатьма функціями – дезінфікували поверхні, закликали людей на вулицях не виходити з дому, сканували обличчя, прибирали підлоги і доставляли їжу.