Як зірвали ухвалення обласного бюджету на сесії Тернопільської облради (Відео)

P1270050-nУхвалення кошторису Тернопілля на 2015 рік було головним питанням порядку денного засідання облради сьогодні, 27 січня. Втім, так думали не всі. У результаті – затвердження перенесли на завтра.

– У нас лікарня у Козовій без світла вже залишилася, бо тепер вимагають оплату до 20 числа, – намагався напоумити депутатів в. о. голови обладміністрації Іван Крисак. – Немає зараз важливішої справи, ніж прийняття цього документу…

Він закликав відкинути партійні амбіції та незгоди, але вплинути на обранців краян нинішньому «губернатору» не вдалося (він – представник ВО “Батьківщина” – прим.). Утім, про причини такого повороту у сесійній залі слід розповісти від початку і докладніше.

Читайте також. Бюджет Тернополя на 202 млн грн перевищує кошторис минулого року (Відео)

Розпочалося четверте пленарне засідання 51 сесії Тернопільської обласної ради сьогодні «із великими трудами». Вперше зареєструватися необхідну для кворуму кількість депутатів голові облради Василю Хомінцю вдалося о 13.28. Але відразу ефективної роботи не вийшло. Ухвалити порядок денний, по суті, вдалося аж о 15.10 – після ряду дискусій, дебатів, а врешті – навіть поіменного голосування за кожен пункт.

Врешті робота таки пішла. Деякі пункти депутати ухвалювали навіть без обговорення і заслуховування доповідачів. Василь Хомінець видихнув із полегшенням. Але – зарано. Робота знову застопорилася, коли депутати перед ухваленням бюджету взялися до… обговорення й ухвалення кількох своїх звернень. Були і походи до трибуни, і биття в груди – хто більший патріот, і навіть емоційний виступ представниці громади (про це окремо згодом – прим.).

Однак крапку на сьогоднішній роботі депутатів поставило інше питання – «Про режим підвищеної готовності в області». Вніс цей пункт заступник голови ОДА й одночасно депутат облради Леонід Бицюра.

Василь Хомінець врешті оголосив перерву на 10 хвилин, аби порадитися з головами фракцій про те, як слід розглядати це питання. Леонід Бицюра натякнув, що стан готовності краю, м’яко кажучи, не відповідає вимогам Кабміну. Тому потрібні негайні дії влади, зокрема – і перекидання коштів у бюджеті на 2015 рік з одних статей на інші – нині більш важливі.

Причому речі на засіданні начебто мають обговорювати такого штибу, що воно вимагає статусу «закритого». У яких випадках таке роблять, пояснив пан Хомінець. Утім, депутати його не підтримали.

Згодом уже почалася відверта сварка між Іваном Крисаком та іншими заступниками голови адміністрації (представниками ВО “Свобода” – прим.), які, по суті, нині стали його підлеглими. Адже область без голови – з листопада 2014 р. і обов’язки керівника ОДА – цілком логічно – перебрав на себе перший заступник колишнього голови ОДА Олега Сиротюка.

Отже, сесія продовжить роботу завтра, 28 січня. Тож о 12 годині розпочнеться засідання із питанням – “Про режим підвищеної готовності в області”. Пункт “Про обласний бюджет на 2015 рік” пообіцяли поставити першим після звіту всіх силовиків і представників служб, які мають забезпечувати життєдіяльність краю в умовах надзвичайної ситуації.

Згодом, відповідно, депутати мають затвердити решту пунктів, які внесли до порядку денного.

Коли на табло вже з’явився напис, що сесія – не правочинна, Іванові Крисаку залишилося лише вихлюпнути свої емоції у залу. Не стримував себе і Леонід Бицюра. Сварка була ще та…

– Дуже прикро що депутати обласної ради працювали весь день, а бюджет так і не прийняли, – наголосив пан Крисак. – Проект бюджету-2015 розглядали неодноразово на бюджетних слуханнях, він пройшов громадське обговорення, доопрацювання, тому не бачу перешкод для його прийняття. Прикро, що через політичні війни страждають жителі області. Я закликаю депутатів обласної ради: прийміть бюджет – основний документ, який забезпечить життєдіяльність області, а тоді розглядайте інші питання… Прикро визнавати, але ініціаторами перенесення сесії на завтра виявилися заступник голови ОДА Леонід Бицюра, а також керівник апарату ОДА Марія Чашка…

До речі, депутати обласної ради хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у зоні АТО наших вояків і мирного населення. Запропонував це зробити екс-регіонал Павло Федик…

Софія Левицька