Як затримували автобус і бус, що їхали уночі з Тернополя до Києва

бусДва інциденти трапилися цієї ночі з тернопільськими активістами, які їхали на майдан до Києва. Про це TV-4 розповіли представники громадської організації “Дорожній контроль Тернопіль».

Автобус, який віз тернополян до столиці, потрапив у навмисно влаштоване ДТП у Житомирській області. Натомість мікроавтобус з активістами інспектори ДАІ затримали на виїзді з Тернополя. Після втручання представників «Дорожнього контролю», обидва випадки закінчилися благополучно – у людей нічого не знайшли, представити їм щось не змогли, тож відпустили.

Читайте також. 7 головних подій у Тернополі – віче, жалоба і куций бюджет на 2014 р.

Так, уночі до голови громадської організації “Дорожній контроль Тернопіль» Віталія Крутиголови зателефонували тернополяни, які їхали на Київ, і попросили допомоги. Вони повідомили: «У Житомирській області автобус з трьома десятками пасажирів потрапив у навмисно влаштоване ДТП».

– На дорозі їх весь час підрізала машина “Жигулі”, яка створювала постійно аварійно-небезпечну ситуацію, – каже Віталій Крутиголова. – Кермувальник підрізав автобус, скидав у кювет. Водій автобуса зрозумів, що тут щось не те і зупинив свій транспортний засіб. Під час зупинки “Жигулі” дали задню передачу, спрямували свій автомобіль і вдарили автобус.

Читайте також. У Тернополі тепер є площа Героїв Євромайдану (Фото, Відео)

Оскільки значних пошкоджень у результаті інциденту не було, водій продовжив рух. Але вже на черговому КП активістів чекали інспектори ДАІ спільно з працівниками міліції. Найбільше водія та пасажирів обурило те, що протоколи почали складати не на місці, а у супроводі ДАІ відвезли у районний відділ міліції.

– Коли я запитав у пасажира, де водій, вони сказали, що водія вже протягом 40 хвилин не бачили, зв’язку із ним немає, – додає Віталій Крутиголова. – Врешті виявилося, що водія, як в народі кажуть, пресували. Просто жахливо усвідомлювати, в якій країні ми живемо.

Читайте також. Тернопільська міськрада вимагає, аби Янукович скасував “закони 16 січня” (Відео)

Інший інцидент трапився на виїзді з Тернополя. Працівники ДАІ зупинили і не випускали мікроавтобус з активістами за межі міста. Ось як описує події цієї ночі водій того буса – тернополянин Роман Задорожний.

– Щодо нічних перипетій, – пише чоловік на своїй сторінці у «Фейсбуці». – 1. ДАІ та міліція чітко працювали на «ФайноБуса» та мене особисто. 2. Завдання мінімум: затримати виїзд, максимум і бажано: знайти «щось». 3. Окрім наших «рідних і доблесних», в дорозі не заважав ніхто. 4. Даішники наші і в Ланівцях просто ховали очі – їм було соромно. Операм все одно, вони – не українці та люди, що не мають й крихти поваги та співчуття. 5. Не було навіть намагання зробити все згідно з процесуальними нормами. Їм це було непотрібно. 6. Вибачте, але я пацифіст: в Ланівцях я дав обшукати бус, щоб пришвидшити добирання в столицю. Всі речі – цілі та неушкоджені. Величезна вдячність всім, хто турбувався та допомагав: друзям, колегам, журналістам, активістам – разом МИ сила!