Як вести діалог із вороже налаштованими співрозмовцями, – поради психолога

1920073_659259484111216_99180806_nЧимало знайомих, друзів, навіть родичів останні події в Україні розвели, як кажуть, по різні боки барикад.

Психолог Наталія Гаєвська поділилася власним досвідом таких переживань. Врешті вона сформувала поради, для тих, кому доводиться переконувати інших у тому, що вони помиляються.

Читайте також. Допоможіть дітям правильно зрозуміти те, що відбувається на Майдані – психолог (Відео)

– Учора сестра зі своїм чоловіком зайшли на годинку почаювати, а заодно і поспілкуватися. Після кількох загальних фраз мова відразу ж перейшла на події в Україні, тим паче, що я тільки з дому, зі свіжими враженнями.

Хоча сестри й рідні, але дотримуються кардинально протилежних поглядів на Майдан та решту подій останнього часу. Причому споглядають обидві все – ззовні, живучи у Канаді.

- Родина моєї сестри, як і вона сама, підтримує проросійський погляд на речі, який для мене і моєї сім'ї є просто абсурдним, - каже пані Гаєвська. - Стільки бздур і маячні путінської пропаганди, як за той вечір, я ще не чула! Не буду переповідати всіх цих "шедеврів" про проплачений Штатами Майдан, про фашистів і бандерівців із Заходу та про "братський" народ, який рятує нас від Америки (!!!), яка хоче загнати у рабство весь світ, і тільки мужній "братський" народ протистоїть їй, і всі інші цього не розуміють, і ніхто на нас не нападав...

Читайте також. Як ми реагуємо на все, що відбувається навколо, залежить лише від нас, вважає психолог

Останнє жінку вразило найбільше чи то абсурдністю, чи то збоченою фантазією.

- Я ще довго перебувала під враженням від нашого спілкування, - пригадує вона. - Неприємний осад від небажання чути думку - відмінну від власної, певно, ще не один день віддаватиме липким післясмаком. Прикро і боляче...

Читайте також. Не треба боротися з емоціями, краще їх – вивчати, радить психолог

Психолог тоді подумала, що якщо не кожен українець, то принаймні через одного мав подібне спілкування. Дай Боже, аби такого не було в одній родині. Однак проросійськи налаштованих друзів-знайомих-просто чужих людей - вистачає.

- Вважаю, що НЕОБХІДНО цим людям доносити реальний стан речей, спілкуючись, ділячись своїми переживаннями та досвідом, бо повірте, далеко не завжди в них є доступ до правдивої інформації! – наголошує фахівець. - Навіть якщо вони вам кажуть в очі різкі слова, після розмови багато хто задумається, зерна сумніву будуть посіяні. А це - головне…

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ НАМ САМИМ ВІД ТРАВМАТИЗАЦІЇ?
1. Не ставити мету переконати відразу. Ставте ціль за можливості спокійно транслювати свою позицію. Вона потім зробить свою справу.
2. Не сприймайте агресію, як спрямовану на вас особисто. Вона - не на вас, а на той образ ворога, який сформували в їхніх головах. Тому, не ображайтеся.
3. Оперуйте спільними цінностями, наприклад, усі погодяться, що мир – кращий за війну. Запитайте, що ми разом можемо для цього зробити. Ви перейдете з позицій, що роз'єднують нас, на позиції співробітництва.