Як уникнути поширенння вірусу: у Китаї поступово повертаються до звичного ритму

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Останні дні поспіль китайські медики вперше з моменту спалаху коронавірусної інфекції COVID-19 не реєструють жодної смерті пацієнта.

З цієї нагоди місцевим мешканцям дозволили повернутися до звичайного ритму життя. На вулицях поступово з’являються люди, деякі обережно пересуваються громадським транспортом і навіть одружуються.

Втім, переважна більшість китайців досі не розлучаються з медичними масками, а лікарі продовжують перевіряти громадян спеціальними тестами на коронавірус. З моменту спалаху, зокрема, у китайській провінції Хубей померло 3 153 хворих. Однак сумну статистику за кількістю жертв у світі випереджає Італія.
Станом на обід 23 березня там померли 5 476 пацієнтів.
Зазначимо, спалах нового коронавірусу було зафіксовано наприкінці грудня 2019 року в найбільш густонаселеному місті Центрального Китаю – 12-мільйонному місті Ухань. Всесвітня організація охорони здоров’я визнала її надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу, охарактеризувавши як епідемію з численними осередками.”Короновірус поширюється зі швидкістю у геометричній прогресії: спочатку непомітно, а потім – обрушується як сніг на голову.Це лише питання днів. Може, тижня чи двох. І коли це станеться, ваша система охорони здоров’я просто не витримає.Ваші співвітчизники отримуватимуть медичну допомогу в передпокої”, зазначив американський експерт, бізнесмен, віце-президент із розвитку у компанії Course Hero (онлайн-навчання) Томас Пуейо. Останнє десятиріччя він провів у Силіконовій долині, здобув MBA у Стенфорді. Крім того, експерт має ступінь магістра в галузі інженерії.”Виснажені медичні працівники не витримуватимуть напруги. Деякі з них помруть. Їм доведеться вирішувати, якому пацієнту давати кисень, а якого лишати помирати. Наразі єдиний спосіб запобігти цьому – обмежити соціальні контакти. Не завтра. Сьогодні.Тобто зробити так, щоб якомога більше людей лишалися вдома вже сьогодні. Як політик, громадський діяч чи керівник підприємства, ви можете і повинні попередити це.

Так, вас може охопити страх. А якщо я занадто панікую?

Але за 2–4 тижні, коли майже всі країни світу знаходяться в ізоляції, коли кілька дорогоцінних днів обмеження соціальної взаємодії за вашим рішенням врятують чиїсь життя, люди перестануть вас критикувати: навпаки, вони будуть дякувати вам за те, що ви ухвалили правильне рішення", розповів Томас Пуейо.