Як уникнути переохолодження та обмороження – практичні поради (Інфографіка)

ф7Не можна виходити на мороз напідпитку – це найперша заборона медиків.

Саме через сп’яніння люди гинули від переохолодження навіть при плюсовій температурі на вулиці. Про це свідчить невтішна статистика рятувальнків і медиків від осені 2016 року.

Зараз же, аби в сильні морози не замерзнути, рятувальники ДСНС України підготували практичні поради, як краще одягатись та поводити себе на морозі.

Поради зобразили у вигляді зрозумілої графіки.

ф1Переохолодження організму – гіпотермія, характеризується значним падінням температури тіла, що спричиняє негативні зміни стану організму. Призводить до порушення нормальних процесів обміну речовин і зниження здатності організму поповнювати втрати тепла. Організм може переохолодитися, якщо він втратить набагато більше тепла, ніж виробляє, що відбувається зазвичай при тривалому перебуванні людини на холоді. Особливо часто це відбувається при міцних морозах у поєднанні з підвищеною вологістю повітря та сильним вітром. Також небезпека отримати різке переохолодження організму та всі його наслідки існує, якщо людина провалиться під лід на поверхні вкритої кригою водойми.

Як розпізнати симптоми переохолодження чи обмороження – також відомо.

ф3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо вже є ознаки переохолодження чи обмороження, прості схеми дій підкажуть, що робити в таких випадках (ці схеми вивчають у школах України).

Медики застерігають, що зволікати з допомогою при обмороженні не можна – вже через 4 години в організмі людини відбуваються незвороні дії.

ф2