Як у воду дивився: у своєму останньому інтерв’ю “Гіві” говорив про смерть та “Моторолу”

282738“Гіві” за своє життя, точніше, за три останніх роки, наговорив багато. Більшість його інтерв’ю стосувалися подій на фронті. Однак було багато про сім’ю, переконання, звички, Путіна. “112 Україна” зробили  добірку, а почали з останнього. П’ять днів тому “Гіві” бравірував журналістці, мовляв, вбивайте, якщо треба. Виявилося, як у воду дивився. 

Його останнє інтерв’ю вийшло в ефір російських ЗМІ п’ять днів тому. 1 лютого він отримав поранення під Авдіївкою, проте вже через кілька днів красувався в камері одного із російських телеканалів, повідомляє

- Нехай пояснять, який я дебіл. Вбити мене пора? Та заради Бога, це ваше право. Я не боюся смерті. Сам собі в ногу стріляв? Ну це, звичайно, смішно. Я, звичайно, дебіл, але не ідіот до такої міри, щоб собі в ноги стріляти. І ніколи не кинеш своїх людей, будеш з ними до кінця.

У минулому році загинув товариш "Гіві", інший відомий бойовик "Моторола". "Гіві" тоді говорив про ненависть і погрожував рівняти українські міста із землею.

Читайте також: Тіло «Гіві» на ношах — опубліковані кадри з випаленого вибухом кабінету бойовика (Відео) 

- Пощади нехай від мене не чекають. Я за цю людину порву всіх. У мене таких друзів за все життя не було. У мене ще чотири людини в батальйоні, за яких я буду... Мені плювати, хто це зробив. Я жалю не буду відчувати, нехай на мене не ображаються. Я ніколи не прошу їм цього... Пощади не буде ніякої. Нехай мене будуть судити у всіх судах, яких тільки можна, Гаагах, іншому лайні цьому європейському, мені фіолетово... Хто б це не зробив, за це дуже сильно буде розплачуватися вся Україна. Після "Донецької народної республіки" ми далі будемо захоплювати інші міста, і кожне місто я буду рівняти з землею за цього одного.

Ось подивіться, як в інтерв'ю британцеві Грему Філіпсу "Гіві" жартував про "Моторолу".

- Що від нього ("Мотороли", - ред.) можна очікувати хорошого? Він же вже трохи схиблений цією війною. Терорист. Ми терористи. В принципі, все чудово. Ми готові до всього на світі, що станеться.

Багато тоді говорили, що "Гіві" буде наступним після "Мотороли". Трохи помилилися. Втім, сам він запевняв, що помре, "коли треба буде".

Читайте також: «На жаль, загинув», — український політикум і силовики прокоментували ліквідацію «Гіві» (Відео) 

- Вони думають, що якщо Арсен загинув, то я що, теж тікати? Ні. Тут загинув мій друг, який сюди приїхав, щоб захищати нас, і втекти зі своєї землі при цьому, я вважаю, було б останнім вчинком. Так що їхати я нікуди не збираюся, це рідна моя земля, я тут виріс, тут живу і буду жити, і, коли треба буде, помру на своїй землі.

У своїх інтерв'ю "Гіві" багато розповідав про свої життєві переконання і погляди. Хоча, оцініть самі, наскільки вони послідовні.

- Мені пощастило, що я народився на Донбасі. Я вдячний своїм батькам. Так, це Україна. Я завжди з гордістю вболівав за збірну України, на Олімпіаді коли виступали. Але... все різко змінилося.

- Ніколи більше не буде входити "ДНР" до складу України. Я сподіваюся, що і самої України теж скоро не буде. Буде одна історична назва.

- Я завжди був на боці Росії і підтримував Путіна і Медведєва і всю їхню політику. Жириновський, Путін, Медведєв – я вважаю, що це все сміливі і дуже упевнені люди.

- Ми з Моторолою як були віддані "ДНР", так і залишаємося їй віддані. Ми як воювали за російський народ, так і будемо воювати... Ми не займаємося ніяким криміналом.

"Гіві" жалкував, що в Москві і Пітері не розуміють, для чого всі ці "ДНР".

- Не всі розуміють, що тут відбувається. Не тут, не в "Луганської народній республіці". Більшість думають, чим далі в ліс, тим товщі партизани. Північ Росії, Південь Росії, вони з розумінням до нас ставляться. А ось Москва, Пітер, вони не розуміють, для чого все це робиться. Адекватні люди вже давно зрозуміли, для чого все це робиться.

Читайте також: В «ДНР» вже почали шукати, ким замінити «Гіві»

Багато чули висловлювання бойовика про українську армію і взагалі Україну, але ось "Правий сектор", виявляється, він поважав.

- З української сторони є люди нормальні. Такими я можу назвати "Правий сектор", ідейні. Хоч вони і окрема партія, але там адекватні люди. Вони знають, за що вони воюють. Вони воюють за жовто-блакитний прапор, за помаранчево-чорний прапор, за свою Україну. А ми воюємо за свою республіку. І хто б що не говорив, але "Правий сектор" я поважаю. Як бійців, як адекватних людей.

"Гіві" був великим фанатом футболу. Вболівав за "Шахтар".

- Олександр Володимирович Захарченко зробив з цього міста ще прекрасніше місто, ніж воно було до цього. Ви самі подивіться, по вулицях чисто, порядок. Можу тільки сказати, що я такий порядок бачив востаннє в 1997 році в місті Гомелі, в Білорусії. А ось футболу не вистачає Донецьку. Дуже сильно не вистачає. Зараз створюють футбольну лігу, але зрозумійте мене – людям хочеться світового масштабу. Побачити П'ятова, Ракицького, Срну, того ж Тейшейру, того ж Дугласа Косту, того ж Кобіна. Можна перераховувати і перераховувати хлопців.

І розчарувався, що Рінат Ахметов не став на бік "ДНР".

- Янукович ніколи не йшов проти власного народу. Ніколи. Візьмемо того ж Ріната Леонідовича Ахметова. Він теж зробив свій вибір. Я до останнього думав, що він буде на нашій стороні. Не вистачає донецького "Шахтаря" на місці... Не знаю, чому він вибрав ту сторону. Я от зараз дивлюся матчі донецького "Шахтаря". Я завжди був за цей клуб. Не вистачає хлопців тут. Ось 3:0 виграли у киян. Ми тут всім батальйоном скакали, раділи за пацанів.

Читайте також: «Він не був геніальним полководцем, але він багато знав», — «кіборг» про вбитого бойовика

І трохи про особисте.

- Дівчина була у мене, до майданних подій. Але коли це все почалося, ми розлучилися. Вона підтримувала іншу сторону, на цьому грунті ми й розлучилися. Можу сказати, що я зробив правильний вибір. Я пишаюся, що я служу в армії "ДНР".

- Про мене багато пишуть українські ЗМІ, вже до орієнтації дійшли. Можу сказати, що в мене нормальна орієнтація.

- Я ніколи не пив і не п'ю. Не переварюю алкоголь. А курю улюблений тютюн Parliament.