Як у Тернополі їздять водії на авто з «блатними» номерними знаками (Відео)

pdrІА «7 Днів-Україна» публікує матеріал, який надійшов на пошту редакції. Тернополянин на відео-реєстратор зафіксував факт порушення ПДР водієм на позашляховику тричі за менше, аніж за 1 хвилину, ігноруючи дорожні знаки, горизонтальну розмітку та сигнал світлофора.

Далі публікуємо повний текст листа та відео.

«Мені, як тернополянину, прикро,  що у дні, коли нормальні люди згадують жертв Революції Гідності, жертв Майдану та війни, в Україні ще багато залишається «бидла»… Це бидло й далі живе за своїми законами і правилами… І на жаль, це бидло не можна ні покарати, ні  люструвати… Невже так і нічого не змінилося за цей рік?

У деяких категорій людей складається  враження, що володіючи позашляховиком навіть 10-ти  та 20-річної давності  та номерним знаком на білому фоні, але серій ВР, КМ, ОО, ІІ або таких, що ще не в обігу, але їм «по блату» дістались та й із відповідною комбінацією цифр – початок серії 0001, 0002 або чотири однакові цифри, наприклад, 5555, 7777, ці люди мають певні привілеї перед іншими учасниками дорожнього руху.

Їм здається, що можна здійснювати обгін у тому місці, де «простий смертний» не може собі такого дозволити –  по зустрічній, де подвійна суцільна лінія, або на ділянці, яку взагалі не можна використовувати для дорожнього руху, так як вона позначена відповідною дорожньою розміткою, а також ігнорувати заборонені сигнали світлофора, не кажучи вже про дорожні знаки.

Сподіваюсь, що цей матеріал почитає «герой» відзнятого відео, тому для цього та усіх тих, хто козиряє на дорозі «блатними» номерними знаками, нагадую:

1.Знак 4.1 “Рух прямо” відноситься до наказових знаків. Його дія не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами, та поширюється на перехрещення проїзних частин, перед якими він встановлений. Дія знаку, встановленого на початку дороги або за перехрестям, поширюється на ділянку дороги до найближчого перехрестя. Цей знак не забороняє поворот праворуч у двори та на інші прилеглі до дороги території.

2. На ділянці дороги, що видно на відео, нанесена горизонтальна розмітка 1.3.(так звана подвійна суцільна смуга), яка поділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, які мають чотири і більше смуг руху. Лінію 1.3 перетинати забороняється! А водій не те, що перетнув, він майже по зустрічній повернув ліворуч, ігноруючи, не кажучи вже про інших учасників дорожнього руху, дорожній знак 4.1 «Рух прямо», подвійну суцільну  і, найголовніше, червоний сигнал світлофора, на який, як відомо, рух заборонено.

Культура нації починається з кожного з нас. Можливо Україна стане цивілізованою і висококультурною державою, коли почнемо поважати один одного на дорозі і дотримуватись правил дорожнього руху?…»