Як у кіно: реальна історія подружжя, яке врятувалося із затонулого «Титаніка»

титанік72-річна Джоан Рендел із США вперше у житті прибула в Лейпциг у Німеччині. Відвідати інший континент жінка вирішила не просто так: вона особисто хотіла подивитися на 3D панораму затонулого лайнера «Титаніка», яку виготовив відомий художник Ядегарі Азізі в Панометрі.

Джоан –  особливий свідок часу. Її дідусь з бабусею одного разу вирішили виїхати з Швейцарії і почати нове життя в США. У 1912 році вони разом з 4-річною донькою, матір’ю Джоан, придбали квитки в третій клас на «Титанік».

Здавалося, їх нової щасливого сімейного життя нічого не може завадити. Але, 14 квітня 1912 року сталась страшна трагедія – лайнер зіткнувся з айсбергом в Атлантичному океані. Катастрофа забрала тоді тисячі життів, і, якби не дідусь Джоан, її мати і бабуся теж загинули б. Незважаючи на всі перешкоди, які виникали на шляху пасажирів третього класу, дідусеві вдалося врятувати сім’ю і вибратися з тонучого корабля на передостаньому човні.

Майже все життя Джоан нічого не знала про трагедію. Її мати пережила посттравматичних втрату пам'яті, а бабуся з дідусем не піднімали цієї теми протягом усього їхнього життя.

І лише в 2010 році, через майже 100 років після катастрофи, швейцарський історик Гюнтер Беблер виявив лист дідуся Джоан, в якому він описав історію порятунку своєї родини.

Деякі цитати з листа, як нагадування про трагедію, перенесені на стенд в Панометре.

Історія цієї родини справедливо може лягти в основу нового бестселеру про цю страшну трагедію.

Найпопулярнішим серед усіх фільмів, який був присвячений трагедії «Титаніка», стала кінострічка, відзнята у 1997 році Джеймсом Камероном з Леонардо ДіКапріо та Кейт Вінслет у головних ролях. Цей фільм не тільки здобув декілька Оскарів, але й перевершив усі рекорди щодо кількості глядачів, які прийшли подивитися фільм. Окрім доброї гри акторів історики зазначили достовірність багатьох подій, зображених на екрані.

Цікавим моментом фільму було використання імені головного героя Джека Досона, могила якого насправді знайшлася на цвинтарі жертв Титаніка, однак з'ясувалося, що насправді J.Dawson був не Джек, а Джеймс. Він був кочегаром на судні і насправді загинув під час трагедії.