Як тернополян у музеї вітали із Покровою – Днем українських військових перемог (Фото, Відео)

PA140012-nПісня-символ «Пливе кача» лунала сьогодні, 14 жовтня, на території внутрішнього двору Історико-меморіального музею політв’язнів.

Там відзначали відразу кілька знаменних подій: освячували настінне панно «Україна в боротьбі» та «Хоругву музею». Окрім того, урочисто святкували Покрову Пресвятої Богородиці як козацьке свято і день створення УПА.

Читайте також. До свята тернополяни отримали від Президента державні нагороди і відзнаки

На гостину у це символічне для тернополян місце прийшли представники громади, обласної та міської влади, активісти, студенти. Були присутні навіть кілька ветеранів УПА та людей, які колись перебували у катівнях КДБ, що були у підвалах будинку на вул. Коперника.

Зазначимо, що і сам музей політв’язнів відзначав сьогодні 18-ту річницю відкриття. Тож відзнаки голови Тернопільської ОДА Олега Сиротюка отримали працівники і натхненники установи – Ігор Олещук і Орест Савка. Передав привітання перший заступник голови ОДА Іван Крисак.

- Цьогорічна Покрова – особливий день. Ми – в стані війни. Україна відстоює незалежність зі зброєю, гинуть воїни, - сказав під час урочистостей  міський голова Тернополя Сергій Надал. - Ми по-іншому відчуваємо значення і дух свята Покрови Пресвятої Богородиці, аніж у мирні роки. Бо понад усе прагнемо, щоб небесна покровителька захистила наш край і наших солдатів, - каже міський голова Сергій Надал. - Вітаю усіх вас з днем Покрови Богородиці, з Днем Української армії, Днем української зброї, Днем українських військових перемог!

Софія Левицька