Як Тернопільський симфонічний оркестр виконав “Ти подобаєшся мені…” Сергія Лазо (Відео, Фото)

PC120045-nЧимало сюрпризів було під час концерту піаніста Володимира Зайцева із Нью-Йорка та симфонічного оркестру Тернопільської філармонії.

Нагадаємо, виступ відбувся у другий день Міжнародного фестивалю «JazzBez-2014». Ось про ці неочікувані для публіки «повороти» концерту ІА «7 Днів-Україна» хотіла б розповісти докладніше.

Читайте також. Фестиваль у Тернополі — аншлаг та єднання музикантів із публікою (Фото, Відео)

Перше відділення, у певному розумінні, можна було назвати класичним. Хоча вже фінальна частина – ностальгічна, як назвав її Володимир Зайцев, здивувала публіку. Бо відомий піаніст заспівав популярні у всі часи українські пісні. Проте справжні презенти розпочалися відразу із початком другого відділення.

Симфонічний оркестр перетворився на… диксиленд. І виконав джазові композиції, які називають «Стандарт». Тобто звучали чи не найвідоміші джазові твори, які оплесками і криками «браво» радо підтримувала публіка. Коли хтось із музикантів зробив надто активний рух, то з пюпітра аж ноти впали на долівку. Однак це не завадило виконанню.

Насправді оркестр нікуди не подівся, просто «соло» у цій частині виступу виконали духова група та ударні. Вийшло це у них дуже весело і запально. Публіка шаленіла! Не дивно, що диригент симфонічного оркестру, заслужений діяч мистецтв України Мирослав Кріль так пише про колектив, який очолює: «Я люблю свій оркестр. З перших днів, відколи ми зібрались. Уже 11 років…»

А потім головним на сцені знову став піаніст Володимир Зайцев. Він разом із оркестром виконав улюблений уривок із Леонардо Бернстайна «Вестсайдська історія» та інше. Пояснив, що це для нього – також ностальгія. Було цікаво спостерігати і за тим, як швидко бігають клавішами його руки, і як він вітає публіку, і як, емоційно завершуючи той чи інший твір, закидає руки вгору та відкидається на кріслі…

– Як тільки у мене буде така можливість (посміхається), то я виголошу перший тост за те, щоб заграти разом із цим чудовим оркестром у такому маленькому селі Карнегі-хол, – пожартував пан Зайцев. – Уже починаю збирати гроші…

Однак справжнім сюрпризом для тернопільської публіки стало те, що на біс музикант виконав не якісь класичні композиції, а… пісні Сергія Лазо. «Ти подобаєшся мені…» звучала дуже зворушливо і якось по-новому.

– До цьогорічного фестивалю ніколи не чув свої пісні у виконанні симфонічного оркестру! – визнав композитор. – Щиро дякую диригенту Мирославу Крілю та моєму американському другу піаністу Володимиру Зайцеву за цей подарунок! Ви подобаєтесь мені!

Згодом співак взагалі перестав стримувати емоції. Гукнув у мікрофон: «Слава Україні!», а у відповідь почув багатоголосе: «Героям слава!». А далі була незабутня «Червона рута»…

Софія Левицька