Як світ зустрічав Новий рік у 2013-му: феєрверки у Ріо, піротехнічне шоу в Лондоні

світ-фотоМільйони людей у великих містах світу готуються до масштабного святкування Нового року, повідомляють у вівторок західні ЗМІ, передає “Інтерфакс-Україна”.

Зокрема, понад 2 млн жителів бразильського Ріо-де-Жанейро прийдуть на концертну програму й запуск феєрверку, які відбудуться на пляжі в районі Копакабана.

У Парижі сотні тисяч людей зберуться на Єлисейських полях, де, втім, святковий салют цього року не планується. Британці дивитимуться яскраве й гучне піротехнічне шоу на тлі колеса огляду “Лондонське око” в столиці Туманного Альбіону.

А в Нью-Йорку люди крутитимуть педалі спеціально встановлених велосипедів, щоб згенерувати електроенергію і в такий спосіб запалити знамениту новорічну кулю на Таймс-сквер, яка рівно о 23.59 почне спускатися зі флагштока. Куля, що досягла нижньої точки, за традицією символізує настання Нового року.

Жителі Единбурга вийдуть на смолоскипну ходу в костюмах вікінгів на так званий Хогманай, язичницьке шотландське свято останнього дня в році.

Влада Дубаю, зі свого боку, має намір потрапити до Книги рекордів Гіннеса, запустивши новорічної ночі 400 тис. феєрверків за шість хвилин.

Тим часом не скрізь святкування Нового року відбудеться безхмарно. Адміністрація індонезійського міста Банда-Ачех зіпсувала настрій його жителям, уперше за весь час заборонивши відзначати це свято, пославшись на закони шаріату.

Раніше повідомлялося, що релігійна поліція Саудівської Аравії – “Аль-Мутава” – заборонила святкувати Новий рік громадянам країни.