Як соціальні проекти у Тернополі “постраждали” від курсу долара (Відео)

155рр«Соціальна картка тернополянина» – сучасна інноваційна система допомоги малозабезпеченим жителям міста – сьогодні не працює. Влада обіцяє все відновити у квітні, якщо ситуація в країні стабілізується.

Крім того, через курс долара управління стратегічного розвитку значно зменшило обсяги соціальної реклами у місті – надто дорогим нині став друк листівок на сілі-лайти і біг-борди.

Читайте також. У Тернополі влада підтримує ініціативу створення «Інституту розвитку міста» (Відео)

Нагадаємо, проект «Соціальна картка тернополянина» стартував у листопаді минулого року. Причому – успішно, начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека. Але зараз отримати знижки у торгових та аптечних закладах за цією карткою неможливо. Причина – значні стрибки і нестабільність курсу долара. Відтак заклади, які погодилися брати участь у цьому соціальному проекті, тимчасово цю співпрацю припинили.

- Зараз із соціальними картками - затишшя, – каже Юрій Дейнека. – Проект запрацював непогано, і соціальні катки отримали більше 1000 людей. Але коли різко піднявся курс долара і були величезні його стрибки, виникли проблеми. І торговельні, і аптечні заклади тимчасово відмовилися співпрацювати через те, що вони просто не встигали міняти цінники на свої товари, аби визначати знижку для соціально-незахищених категорій. Зраз ми будемо думати, як далі працювати в цьому плані. Але я впевнений, що цей проект ми з квітня відновимо.

До виникнення проблем надавати знижки за «Соціальною карткою тернополянина», за словами Юрія Дейнеки, вже погодилися майже 30 торговельних закладів і більше 40 аптек. Причому ініціаторів проекту більше цікавили великі мережі, а не якісь окремі підприємства. Планувалося також, що до кінця 2015 року соціальні картки будуть мати 20 тисяч тернополян-пільговиків.

З тих же причин - зростання цін - обмежити міська рада повинна і надання площ для соціальної реклами. Так, виготовити друковану продукцію для одного сіті-лайта можна було за 60 грн, а тепер за це просять 120-150. Друг плаката на біг-борд "кусається" ще більше: раніше це коштувало 120-130 грн, а тепер - 350-420 грн.

І це при тому, що на весь 2015 рік управління стратегічного розвитку на такі потреби має всього 99 тис. грн.

- Тепер доводиться багатьом відмовляти або виготовляти мешу кількість рекламної продукції, - додав Юрій Дейнека.

Софія Левицька