Як ремонтують трасу Львів-Тернопіль зі сторони міста Лева (Відео)

ремонт дороги на ЛьвівщиніЗа ремонт траси національного значення Львів-Тернопіль взялась Львівщина. Поки сусіди ремонтують дві ділянки поблизу Львова, загальною протяжністю близько 15 кілометрів. Роботи поточні. На них треба близько 30 мільйонів гривень. Дорожники просять розуміння у водіїв і обіцяють закінчити за два тижні, повідомляє ТV-4.

Проте на черзі, кажуть, одна з найрозбитіших ділянок – Золочівська об’їзна. Львівські чиновники про неякісну дорогу кажуть, така вже їм дісталась від попередників.

– Всі дороги, які зроблені тут, вони зроблені на вапняках, яких в Львівській області багато, тому основа в них не розрахована на сьогоднішнє навантаження. На цій ділянці основа зроблена по новому, на всіх інших ділянках будуть виникати проблеми і далі, поки ми їх не переробимо в зв’язку зі зношеною основою. Ви бачили колійність на дорогах і внаслідок багатьох поточних ремонтів вона перенасичена дьогтями, вона стала, як пластилін, – пояснює начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Юрій Лазаренко.

Читайте також. Збаразьку “закатають” в асфальт, а на тротуарах там вкладуть сучасну бруківку (Відео)

Миритися з таким станом доріг, запевняють чиновники, не будуть. І вже почали доводити це на ділі. Четвертий день ремонтують дві ділянки дороги Львів-Тернопіль недалеко від самого Львова, на 11-17-му кілометрах та на 25-30-му. На першу треба 21 мільйон гривень, на другу – 8, хоча виділили 3,5. Підрядник погодився поки працювати за свої гроші.

Львівські ж дорожники тим часом працюють над якістю самих матеріалів і технологією - холодним рісайклінгом. Фактично це безвідходне повторне використання матеріалів - переробка старого асфальту при відновленні дорожнього покриття. Раціонально, економічно вигідно і екологічно важливо.

Читайте також. Гроші з обласної казни мають дати на ремонт чотирьох доріг у Тернополі (Таблиця)

- Асфальт кладеться просто. Класична технологія, європейська, під укладчик. А основа робиться рісайклінгом. До речі, в Радехівському районі ми закінчуємо експеримент, робимо холодний рісайклінг на 22 см на дорогах Нивиці-Стоянів. Покриття верхнє буде цементно-бетонне. Вартість такої дороги - 250 грн за метр квадратний. Вартість цієї - не менше 450 грн, - розповідає Юрій Лазаренко.

Гарантію на таку основу дають на десятиліття. Закінчити ремонт обох ділянок, загальною протяжністю близько 15 кілометрів, планують протягом двох тижнів.  Проте крапку на цьому не поставлять. Рекорди з мінімальної швидкості автомобілі б'ють на найрозбитішій ділянці автошляху Тернопіль-Львів - об'їзній Золочева. При цьому, каже Юрій Лазаренко, на неї ні в державному, ані в інших бюджетах не заклали ні гривні.

Читайте також. Капітальний ремонт проїжджої частини вул. Карпенка в Тернополі почнуть через 10 днів (Відео)

Вирішення знайшли спільно з Укравтодором, каже керівник служби автодоріг Львівщини. Зі спецфонду виділили 3 мільйони гривень. Ще мільйон на ремонт нещодавно передала Тернопільщина. Треба ж на 4 кілометри об'їзної 25 мільйонів. Проте роботу все ж почнуть. До середини липня оголосять тендер. А до того водіям залишається маневрувати поміж ям, тренуючи увагу і майстерність.