Як правильно обрати косметику для засмаги

kremПриходить літо, багато людей їдуть у відпустку на море, але при цьому не піклуються про сонцезахисні засоби, узявши з собою тільки темні окуляри, модний капелюшок і пляжний зонтик. А сучасна медицина невпинно попереджає про шкоду ультрафіолетових променів і можливих ракових захворюваннях.

Тому просто необхідно знати, як загоряти правильно, і природно, сюди входить використання сонцезахисного крему. Звичайно, ж не зайвим буде придбати його заздалегідь.

Який купити сонцезахисний крем?

А для загоряння на пляжі просто необхідний додатковий захист. Ось що потрібно знати про сонцезахисні креми. На тюбику повинен бути нанесений індекс захисту SPF від ультрафіолетового випромінювання типу “В” і UVA – від променів типу “А”: чим більше цифри, тим, відповідно, більше рівень захисту. Хоча деякі виробники трохи завищують ці значення. Корисним компонентом у складі крему буде вітамін Е, який робить шкіру менш сприйнятливою до ультрафіолету. Щоб вибрати для себе крем з підходящим рівнем захисту, потрібно визначити свій фототипу (всього їх шість).

До першого типу відносяться блакитноокі блондинки (блондини) і рудоволосі люди зі світлою шкірою. Їх шкіра не загоряє, а згоряє. Таким людям взагалі не рекомендується засмагати, але якщо вже відпочинок не уявляється без моря, то краще вибрати максимальний захист. Наприклад, SPF-60 і UVA-16.

Другий фототип - це люди з тим же кольором волосся, що перші, але з карими чи сірими очима. В даному випадку ситуація трохи легше: ризик згоріти залишається, але якщо в перші кілька днів використовувати сонцезахисний крем з максимальним захистом, то в подальшому можна спокійніше знаходиться на сонці. Після появи засмаги захист навіть можна послабити до SPF-20 в залежності від індивідуальних особливостей.

Читайте також. Які дезодоранти небезпечні для здоров’я

До третього типу відносяться кароокі люди з каштановим або темно-русявим волоссям і світлою шкірою. Цей фототип найпоширеніший і вільно загоряє. Але для захисту від опіків в перші дні все-таки краще скористатися кремом з максимальним захистом, а після появи засмаги перейти на індекс SPF-15.

Люди з каштановим волоссям, карими очима і не дуже світлою шкірою сміливо можуть віднести себе до третього фототипу. Цей тип найпоширеніший в Росії. Кароокі шатени загоряють цілком успішно, часто навіть без стадії почервоніння. Але все одно нехтувати захисними кремами не варто. Для людей, що відносяться до третього фототипу, підійдуть засоби з індексом SPF від 15 одиниць.

Брюнети з темними очима і смаглявою шкірою прийнято відносити до четвертого фототипу. Як правило, такі люди загоряють рівномірно і особливо не потребують захисту. Але все ж використання сонцезахисного крему для профілактики і додаткового зволоження шкіри буде зовсім не зайвим. Рекомендований рівень захисту SPF-6.

До п'ятого типу належать люди з темним волоссям і дуже смаглявою шкірою, найчастіше це індуси і вихідці з північної Африки. В принципі, можна скористатися кремом від засмаги з мінімальним рівнем захисту. Шкіра цих людей сама по собі вже захищена, і тому ніколи не обгорає.

Для людей, що відносяться до шостого фототипу, радять використовувати зволожуючий крем. До них відносяться африканці, темна шкіра яких не потребує захисту.

Нанесення крему

Щоб крем від засмаги була максимально корисний, запам'ятайте кілька простих правил щодо його використання. Найпростіше і важливе правило - наносити крем заздалегідь, а не тоді, коли Ви вже знаходитеся на пляжі. Особливу увагу варто приділяти виступаючим частинам тіла (ніс, плечі, груди). А обличчя бажано захищати ще з перших спекотних днів весни. Наносити крем краще круговими рухами рівномірним шаром по всьому тілу. Занадто великий шар буде тільки на шкоду. Після трьох-чотирьох купань необхідно завдає крем заново. Навіть якщо він буде водовідштовхувальним, крем все одно зійде після інтенсивного витирання рушником. Рекомендований час для засмаги в ранкові та вечірні години. І не забудьте взяти, з собою на пляж сонцезахисні окуляри для захисту особливо чутливої ??шкіри в області очей.

Невелика, але важлива деталь при покупці сонцезахисного крему - термін придатності. Перевірте його про всяк випадок. І зверніть увагу на запах, адже відпочинок повинен бути приємним для Вас цілком і повністю.

Читайте також. Ідеальні продукти у літню спеку

Окрім того не зважаючи на будь-які сонцезахисні засоби не варто засмагати від 11 ранку до 16 дня. У цей період сонячне проміння є найбільш агресивним.

Хорошого Вам відпочинку біля моря, загоряйте на здоров'я під яскравим доброзичливим сонечком!

Джерело: maryse.ru