Як оскаржити штраф ДАІ – поради

даіФактично інспектор на дорозі сам приймає рішення винен водій чи ні. Адже людський фактор ніхто не відміняв. Як відстояти свою правоту і на чому будувати свій захист?

АВТО-Консалтинг попросив поділитися деякими секретами практикуючих адвокатов. Коментувати і радити кращий вихід з ситуації буде партнер юридичної компанії «Чевгуз і Партнери» Петро Герасимов.

Відповідно до ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим. Постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена до апеляційного суду.

Строк оскарження становить 10 днів з дня винесення постанови, але в разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом, правомочним розглядати скаргу.

Складання вмотивованої скарги на рішення уповноваженої особи, або на рішення районного суду, потребує юридичних знань та досвіду, а тому таку роботу варто доручити адвокату.

Але, слід пам’ятати, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, в силу ст. 268 КУпаП має право, при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката.

Отже, коли Вас зупинили за перевищення швидкості, складають протокол про адміністративне правопорушення та виносять постанову про накладення штрафу, працівники ДАІ фактично проводять розгляд адміністративної справи.

Тому, Ви повинні у свої поясненнях та в протоколі вказати, що Ви бажаєте скористатися юридичною допомогою адвоката. Працівники ДАІ Вам не забезпечать таку допомогу, та не будуть чекати Вашого адвоката. Порушення права на захист при розгляді такої справи, є однією з підстав для скасування постановленого рішення. Є і інші моменти, які слід використовувати в залежності від ситуації, тому якщо відчуваєте, що працівник ДАІ був не правий, слід звернутись за допомогою до адвоката.