Як нацгвардійці охороняють порядок у гірських районах Прикарпаття, – особливості нелегкої служби (Фото)

фото: Національна гвардія України
фото: Національна гвардія України

Окрема гірсько-патрульна рота Нацгвардії охороняє громадський порядок на Івано-Франківщині, інформує Національна гвардія України.

Військовослужбовці окремої гірсько-патрульної роти військової частини 1241 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України надають допомогу Національній поліції з охорони громадського порядку на території населених пунктів Яремчанської міської ради Івано-Франківської області.

Нацгвардійці патрулюють не тільки населенні пункти, але й туристичні маршрути, де відпочивальники насолоджуються прогулянками на лижах.

Ці військові наряди забезпечені сучасним лижним спорядженням.

Солдат Павло Жалко раніше до призову на військову службу займався лижним спортом, але не сподівався, що набуті навички техніки гірського спуску й поведінки в горах знадобляться йому під час виконання конституційного обов’язку в лавах Національної гвардії України.

«Набутий раніше досвід поводження з лижами допомагає мені й під час служби, – розповідає Павло. – Взагалі я спершу був здивований, що патрулюватиму на лижах. Зараз ми виконуємо завдання з охорони громадського порядку саме на лижних маршрутах, де відпочивають та катаються туристи».

 В готовності до дій квадроцикл та снігохід, щоб в найкоротший термін надати допомогу місцевим мешканцям та туристам у важкодоступних гірських районах.

Через специфіку виконання завдання змінив броньовану бойову машину на снігохід прапорщик Сергій Суслов, який раніше неодноразово виконував бойові завдання на сході України у складі екіпажу БТР-4Е.

фото: Національна гвардія України
фото: Національна гвардія України

«За допомогою снігоходу та квадроциклу ми можемо швидко прибути до любої місцевості куди не має доступ автомобільний транспорт, а пішки добиратись досить далеко,- розповідає прапорщик Сергій Суслов. – Адже бувають випадки коли допомога може знадобитись в найкоротший термін і зволікання може коштувати людині життя. Тому ця техніка в нас завжди напоготові, і за необхідністю можемо негайно приступити до виконання завдань».

Наявність додаткових сил окремої гірсько-патрульної роти Нацгвардії дозволяє поліцейським збільшити кількість маршрутів патрулювання, що покращує профілактику злочинності.

фото: Національна гвардія України
фото: Національна гвардія України

«З середини січня до Яремчанського відділення поліції прибули придані сили окремої гірсько-патрульної роти Національної гвардії України, – розповідає виконуючий обов’язки начальника Яремчанського відділення поліції майор поліції Тарас Равлюк. – Зважаючи на те, що в зимовий та літний період завдяки притоку туристів суттєво збільшується кількість населення, даний курортний регіон приваблює різний кримінальний елемент, який хоче незаконно збагатитись. Найбільш розповсюдженими злочинами є незаконне заволодіння чужим майном з автомобілів, крадіжки особистих речей, комп’ютерної техніки та мобільних телефонів. Тому діяльність військовослужбовців Національної гвардії України спільно із працівниками поліції є великим плюсом, адже ми маємо можливість збільшити кількість маршрутів патрулювання. Зараз ми додатково виділяємо два автомобільних патруля та два піших патруля».

фото: Національна гвардія України
фото: Національна гвардія України

За час несення служби військовослужбовцями окремої гірсько-патрульної роти Нацгвардії спільно із працівниками поліції за адміністративні правопорушення було притягнуто до відповідальності 48 осіб, за підозрою у скоєнні злочину затримано одного громадянина, в якого вилучили речовину схожу на наркотичну.

Також нацгвардійці забезпечили громадську безпеку при проведенні всеукраїнського змагання серед юнаків та дівчат за кубок України з гірськолижного спорту, допомагали в евакуації транспортних засобів громадян із снігових заметів при ускладненні погодних умов та надавали допомогу працівникам поліції в регулюванні дорожнього руху під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталась в складній дорожній обстановці.

 

Майор Володимир Хаверко,

фото автора