Як на Тернопіллі святкували 320-ту річницю від дня перемоги польських гусарів над татарами (Фото)

Ось таке воно - село Годів сьогодні
Ось таке воно – село Годів сьогодні

На Тернопільщині відкрили відреставрований пам’ятник битви під Годовим Зборівського району 25 жовтня.

Це – єдиний в Україні пам’ятник польським гусарам. В урочистостях взяли участь Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи, радник міністра Республіки Польща у Києві Герард Покрушинський, гості фонду MOSTY (Варшава), науковці, історики, керівництво краю.

Читайте також. “Як не крути, а це – соборний роман про кохання”, – Василь Шкляр про свою “Марусю” (Відео)

Перед урочистостями відcлужили месу у Поморянському костелі Святої Трійці. Поморянськими землями, на території яких розташований замок, у свій час володів польський король Ян III Собеський. Саме він у 1695 році спорудив пам’ятний знак польським гусарам на честь їхньої перемоги у битві із татарами під Годовим. Про це повідомив сайт ОДА.

До речі, цього року святкують 320-ту річницю від дня тієї перемоги. Пам’ятник вдалося зберегти до наших днів. Цього літа його відреставрували.

Із відкриттям унікальної пам’ятки історичного минулого жителів краю та польських гостей привітав голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк. Як зазначив очільник краю, кожен свідомий українець повинен долучатись до відновлення історичної спадщини на території України та поза її межами.

Читайте також. Чому нині слід ревно молитися за Україну, пояснили тернопільським школярам (Фото, Відео)

«Годівська битва стала важливою історичною подією військової слави польських гусарів, – зазначив Олег Сиротюк. – Ця перемога не відбулася без вагомої допомоги з боку українського народу. Наша земля славиться безліччю прикладів такої історичної спадщини. Завданням кожного із нас є збереження унікальних пам’яток, які відображають історію та культуру краю. Завдяки цьому наша земля стане привабливим осередком для туристів, істориків, краєзнавців. Це у свою чергу сприятиме налагодженню міжнародних зв’язків та розвитку області. Ми готові до співпраці з польськими працівниками. Саме вони на сьогодні є взірцем для нашого народу, який крок за кроком наближається до повноцінної реалізації європейського вибору».

Перемогу у битві під Годовим здобули спільною зброєю – українською та польською, наголосив радник міністра Республіки Польща у Києві Герард Покрушинський. За офіційними даними, у битві воювали 400 польських гусарів проти 40 тисяч татарів. Та без підтримки місцевого населення цю перемогу отримали було б непросто, додав він.

«Українські та польські історичні події – тісно пов’язані між собою. Тож ми будемо спільно працювати над відновлення наших пам’яток, організацією туристичних проектів. На даний момент важко сказати, який об’єкт стане наступним для реставрації. Можливо, це буде замок у Поморянах», – зазначив Герард Покрушинський.

Заходи продовжили у Збаразькому замку, де провели конференцію українських і польських істориків.

Софія Левицька