Як мешканка Тернопільщини лікує нетрадиційними методами

Наталія Чугалінська,
Наталія Чугалінська,

Пані Наталія Чугалінська з Кременеччини займається нетрадиційною медициною, пишуть Тернополяни.

Розповідає, від дідуся запозичила рецепт виготовлення мазі із натуральних компонентів. Отримані знання жінка розвинула.

Розпочала з того, що прискіпливо вивчала властивості багатьох рослин та почала застосовувати дари природи з лікувальною метою – готувати нові порції мазей, а також виготовляти чаї, настоянки.

Жінка також професійно робить масажі, а мазі використовує замість масажних кремів та масел.

—  Тримаємо з чоловіком свою пасіку – вулики з лежанками. Пасічним господарством займається більше чоловік, аніж я. Мій дідусь, до речі, також бджоли тримав, отож і наша родина продовжила його справу. Ось так почали ми ще й оздоровленням займатися. Звичайно, отримали ліцензію, маємо сертифікат – легально займаємося цією діяльністю. Отож так за допомогою трав та продуктів бджолярства допомагаємо людям впоратися з недугами.

За фахом пані Наталя медик, із 1993 року працювала фельдшеркою у медпункті військової частини, яка була розташована на території Білокриниці. Потім проходила курси підвищення кваліфікації на базі військового окружного госпіталю, у військовій інтернатурі медскладу за спеціалізацією “Фізіотерапія і масаж”. Отож має свій кабінет та робить людям лікувальні масажі.

—  Основа моїм мазей – різноманітні натуральні нерафіновані олії. Найчастіше – оливкова. Використовую для приготування й живицю, прополіс, бджолиний віск. Також додаю різноманітні трав’яні компоненти, а також тваринні жири (обираю в залежності від того, яке має бути проникнення мазі та від захворювання). Майже всі трави збираю на полях, використовую тільки ті, які неотруйні (переважно ефірно-масляні й ті, що мають широкий спектр дії). Те, що не можу дістати, замовляю — наголосила пані Наталія.

Жінка додала, що влітку старається робити мазі з тих трав, які зелені, а зимою – із порошку засушених рослин. Лікарка додала, що багато її мазей допомагають знімати алергію. Одна із головних методик лікування в жінки – протипаразитарна. Бо ж у людському організмі може жити безліч видів паразитів, яйця і личинки можуть бути присутніми на продуктах, одязі, на тваринах і т.д. Отож на основі комплексного лікування і проявляється корисна дія трав, які допомагають впоратися з недоброзичливими організмами.