Як диктатор диктатора: Путін привітав Лукашенка з черговим президентським терміном

Президент Росії Володимир Путін привітав Олександра Лукашенка з перемогою на президентських виборах у Білорусі.

Про це заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, повідомляє Lenta.ru.

За його словами, Путін і Лукашенко мають намір “в конструктивному дусі” обговорювати питання про створення російської авіабази в Білорусі.

Читайте також: Лукашенко пообіцяв сумне майбутнє для тих білорусів, які поїхали воювати в Україну

Пєсков додав, що найближчі переговори білоруського та російського президентів пройдуть 15 жовтня на саміті СНД в Казахстані.

19 вересня президент РФ Володимир Путін розпорядився підписати угоду з Білоруссю про створення на її території російської авіабази. Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що мета даного військового об'єкта - "охорона повітряного кордону союзної держави" Білорусі та Росії.

6 жовтня Лукашенко заявив, що на території Білорусі не буде російської авіабази.

Читайте також: 83,49% голосів — Олександр Лукашенко вп’яте переміг на виборах Президента Білорусі

У Білорусі 11 жовтня пройшли вибори президента, в яких взяли участь четверо кандидатів: чинний глава держави Олександр Лукашенко, представник соціал-демократів Тетяна Короткевич, кандидат від Ліберально-демократичної партії Сергій Гайдукевич і Микола Улаховіч з Білоруської патріотичної партії.

За даними ЦВК, Лукашенко на виборах глави держави, згідно з попередніми підрахунками, набрав 83,49% голосів виборців. Друге місце зайняв кандидат "проти всіх". Цей варіант обрали 6,4% голосуючих, причому в Мінську таких голосів набралося 20,6%.