Як дівчата зі Львова знесли дах Тернополю (Фото, Відео)

PB070060-nДівчата зі Львова – фрік-кабаре «Dakh Daughters» – змусили глядацьку залу у Тернопільському драмтеатрі гукати «Браво!» і плескати в долоні відразу після першої ж пісні.

– Вони дуже круті! Мегакруті! – не стримував емоцій якийсь хлопчина. – Я мріяв, щоб вони приїхали у Тернопіль… Боявся, що квитки не куплять, але зала – повна!

Читайте також. «Як буде справжня Україна, то кіно про холодноярців і Марусю знімуть», — Василь Шкляр

І таких шанувальників у залі 7 листопада було чимало – партер, бельєтаж були заповнені вщерть. Чимало людей сиділо і на балконах, хоча квитки були недешевими. Скажімо, за місця у шостому-сьомому рядах довелося викласти по 170 грн. Серед публіки переважали молоді люди.

Розпочався концерт із жарту: на зовсім темній сцені дівчата шукали… смичок однієї з виконавиць. Після такого «конфузу» привіталися із публікою вдруге. Власне, весь концерт проходив у такій напівтемряві. Причому із кожним етапом виступу «Dakh Daughters» все більше роздягалися. Але в повному розумінні цього слова, дах шанувальникам вони знесли не цим, а своєю майстерністю.

Чудові голоси, володіння багатьма музичними інструментами (це доводила постійна взаємозаміна між дівчатами), оригінальність каверів.

Так, у «Dakh Daughters» народна лемківська пісня місцями перетворювалася на жорсткий реп, а відомі іноземні хіти… нагадували народні речетативи.

Свій виступ дівчата урізноманітнювали. Наприклад, розповіли анекдот. Пізніше витягнули на сцену тернополянина, який випадково проходив залом. Одна із солісток раптом крикнула: «Не хочете розказувати анекдоти, то я йду обніматися». Випадково «під руку» потрапив тернополянин Богдан Дікальчук.

Потім до нього приєдналися ще двоє – іменинники. Для них заспівали врешті «Многая літа», але теж – на власний манер.

Другим таким щемливим моментом було виконання уривка з повстанської пісні «Лента за лентою…». Одна із солісток сказала, що не може собі відмовити у тому, щоб заспівати цю пісню саме у Тернополі. Дівчата кілька разів під час виступу кричали у зал «Слава Україні!». У відповідь публіка дружно гукала «Героям слава!» на сотні голосів. Згодом на сцені з’явився і жовто-блакитний прапор. І це було якось без пафосу, а на одній патріотичній ноті. Органічно у програму влилася і сумна пісня про біженців зі сходу.

Кілька пісень «Dakh Daughters» виконували англійською, кілька – французькою. Була навіть одна російською. Але публіку на ноги підняла саме співаночка, що із репертуару Віки Врадій.

Не дивно, що публіка викликала дівчат на біс. Вони виконали ще раз пісню, яка була першою у програмі. Це її дівчата співали у повній темноті із ліхтариками на головах. Вони дуркували на сцені. Вочевидь, це дозволяє і їхній стиль – «фрік-кабаре». «Маски» на обличчях також роблять артистів розкутішими. Тож їхня поведінка на сцені не виглядає дивною.

Варто згадати, що співачки весь час згадували, що вони – у Тернополі. Так, в розмові раптом органічно виринала фраза про Тернопільський став, про жарти по-тернопільськи. Остаточно дівчата підкорили публіку, коли, подякувавши своєму «батькові» – продюсеру і режисеру Владу Троїцькому, звукорежисеру та всім, хто їм допомагав, звернулися до залу: «Ми ж не осоромилися, ні?».

Довідково. Критики охрестили «Dakh Daughters» головним культурним відкриттям останніх років, феноменом української культури. Дівчата характеризують свій стиль як «фрік-кабаре». Учасниці в коротких білих сукнях, з набіленими, немов у сумних паяців, обличчями, непроникно серйозно подають найбільш гротесковий матеріал.

Софія Левицька