Як діти з Новоайдара на Тернопіллі провели незабутні 10 днів канікул (Фото)

PM92image004Враження від тернопільських різдвяних канікул назавжди залишаться в пам’яті дітей з Новоайдара.

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області сьогодні, 12 січня.

Читайте також. На Тернопільщині відсвяткують Різдво більше 70 дітей зі східних областей

– Нас оточили турботою та любов’ю, – з такими незабутніми враженнями про Тернопілля та його жителів  поїхали до рідного Новоайдара, що на Луганщині, вихованці місцевої школи-інтернату.

Нагадаємо, тридцять п’ятеро дітей усі різдвяні свята провели в родинах наших краян.

Поїздки, екскурсії, відпочинок, розваги – кожного дня волонтери та правоохоронці дбали, аби діти бодай на цих кілька днів забули про випробування, що випали на їхню долю. Сироти, напівсироти, діти, позбавлені батьківського піклування, – ці особисті трагедії очорнила ще й війна, що триває на сході нашої країни.

Читайте також. Різдво на Тернопіллі зустрічають 35 дітей із Новоайдарської школи-інтернату (Фото, Відео)

– На жаль, ці діти стали очевидцями найбільшого зла на землі – війни, тому ми, дорослі, маємо докласти усіх зусиль, аби стерти ці спогади в їхній пам’яті, – каже заступник начальника обласного управління внутрішніх справ Руслан Балик. – Сьогодні ви бачите щирі усмішки на їхніх обличчях, бачите наповнені радістю очі. Це – ознака того, що в їхні маленькі серця та душі повертається мир.

Збагачені духовно, повні сил і здоров’я, наповнені незабутніми враженнями ці діти завтра легше сприйматимуть жорсткі реалії буденного життя.

– Ваш край – прекрасний! Та найбільшою його окрасою є люди, – ділиться враженнями вихователь Новоайдарської школи-інтернату Ганна Задніпровська. – Ми дуже хочемо, аби й у нас жилося так, як тут, щоб були такі щирі та привітні люди, щоб Луганщина пишалася своїми прекрасними традиціями, як це заведено на Тернопіллі.

Читайте також. Будні тернопільських міліціонерів у Сватовому і біля Щастя (Фото, Відео)

Зі слів засновника волонтерського руху «Руслан» Руслана Царика, ця акція вкотре довела, що  добрі справи об’єднують різних людей.

– І міліціонери, і волонтери,  і підприємці, і звичайні люди доклали серця, сил, фінансів, аби організувати свято для цих діток. Наші гості мали екскурсії Тернополем, Львовом, побували у Марійському духовному центрі, що у Зарваниці, розважалися на льодовому катку, відпочивали в аквапарку, відвідували кінотеатр – кожен день приносив нові враження, – каже він.

Читайте також. Тернопільські правоохоронці опікуються вихованцями Новоайдарської школи-інтернату

Діти наперебій діляться тим, що найбільше їм запам’яталося. Випускниця школи-інтернату Олександра  каже, що їй припали до душі храми Тернопільщини – такі великі, красиві, а ще дівчина захоплена гостинністю усіх людей, яких зустрічала у нашому місті, а особливо родин, в яких проживала.

П’ятикласницям Віті та Поліні важко виділити з цілого моря позитиву якісь окремі враження. Діти настільки захоплені канікулами, проведеними в Тернополі, що сповнені щастя очі, радісні посмішки і безперебійне «класно!» – ось їхній спогад про десять днів, проведених далеко від рідного міста.

Кажуть, що дорога додому – завжди коротша. Ці діти, як справжні патріоти, хочуть жити в рідному Новоайдарі, але без війни. І мирного неба над головою зичать усій Україні.

Софія Левицька