Як дітей Донбасу залучають до війни (Фото)

image001Багато жителів на Донбасі під впливом тих чи інших життєвих обставин вже давно визначилися зі своєю життєвою позицією. Хтось вирішив, що він підтримує «ЛДНР» і «Новоросію», хтось вважає себе патріотом і підтримує Україну, деякі ще не визначилися в цьому житті. Головними заручниками всієї цієї ситуації стали наші діти.

Часто нав’язуючи дітям свою думку, батьки просто забирають у них майбутнє. Діти, не маючи своєї думки, часто сприймають все сказане «за чисту монету». Ними легко керувати і маніпулювати, адже часто вони не в силах раціонально мислити, не можуть зрозуміти справжніх реалій і не можуть відрізнити брехню від дійсності.

З самого початку війни в 2014 році, мілітаризація суспільства з боку РФ зашкалює і всі норми моралі просто знищені. Найчастіше в «Кисельов-ЗМІ» показують стільки війни і смертей, що не кожна доросла психіка здатна це витримати, не кожен мозок здатний не вірити в жорстку пропаганду. Куди вже тут діти з їх непідготовленою психікою. Завдяки роспропаганді у дітей стирається поняття білого і чорного, залишається єдине рішення будь-якої проблеми – стріляти і вбивати, не замислюючись.

image002

Найчастіше саме дітей використовують в своїх цілях окупаційна влада «ЛДНР» і військові угруповання.

image004

На сьогоднішні в «ЛНР» і «ДНР» під виглядом «патріотичного виховання» в спеціальних таборах дітей залучають до війни. У цих таборах окупанти «виховують» і вчать дітей любити «русскій мір» і ненавидіти українців, Україну і все що з нею пов’язано.

image006

Також, діти не можуть уникнути уроків військової підготовки в школі, де, починаючи з 9 років, їм дають в руки автомати і вчать поводження зі зброєю.

image008

Як приклад, є нещодавня інформація, про те, що військові угруповання «ДНР» вчать горлівських школярів поводитися зі зброєю. Вони їздять по школах міста та проводять заняття, на яких учні вчаться розбирати і збирати автомати, заряджати патрони в обойму і приміряють військове обмундирування. Також, на базі Горлівської школи №18 діє клуб «Юний воїн».

Дітей возять на полігони-стрільбища, блокпости, військові підрозділи. Діти слухають нескінченні розповіді про звірства хунти і подвиги псевдогероїв. Для пропаганди використовують різні військові пісенні та літературні конкурси, огляди стройової і бойової підготовки.

image010

Дійшло навіть до того, що в магазинах «республік» продають іграшки на військову тематику з маркуванням, символікою і прапорами РФ.

Нещодавно мешканка окупованого Донецька блогер Євгенія Мартинова на своїй сторінці в соцмережі опублікувала фото. У відділі іграшок в магазині м. Донецька продають цілу колекцію машинок: «МНС», «поліція», «Збройні сили Росії» і навіть «Військова комендатура».

image014

Днями, представник уповноваженого з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський на форумі «70 років Загальної декларації прав людини: порядок денний для України» повідомив:

«Якщо порівняти порушення прав людини в окупованому Криму і в окупованій частині Луганської та Донецької областей, я побачив дуже багато спільного. Ми побачили, як окупанти залучають дітей до військових конфліктів. Вони розгорнули цілі мережі таборів так званого “патріотичного виховання”. Знаєте, що це за виховання? Це любов до “руского міра” і ненависть до українців та України».

image012

Окупанти під керуванням кремлівських господарів почали боротьбу не тільки за територію, а й за уми і серця нашої молоді. Вони просто множать на «0» всі права людини і ставлять під загрозу виховання цих дітей в мирному житті.

«Промиваючи мізки» дітям і підліткам, бойовики відбирають у них дитинство і юнацькі роки, нав’язуючи лише ідею «покласти життя за республіку, захищаючи інтереси влади».

Поки не пізно, щоб це зупинити, міжнародні організації повинні об’єднатися і цивілізованим способом чинити опір цьому, засудити дії окупантів на міжнародному рівні.

Сергій Палков,

журналіст, працює в зоні ООС.