Як Арбузов триматиме гривню

гроші в літачкуМовчазна згода політичних сил на призначення в.о. голови уряду Сергія Арбузова сприятиме зменшенню напруги в суспільстві, а, відповідно, й нервозності вкладників банків і учасників валютного ринку.

Таку думку висловила аналітик ІК “Інтерфон” Вікторія Кернеш, повідомляє УНН.

“Усунення ризику масового відтоку депозитів позитивно вплине не лише на стабільність банківського сектора, а й валютний ринок. Курс гривні, думаю, повинен стабілізуватися на поточних значеннях”, – зазначила В.Кернеш .

Раніше представники комерційних банків повідомляли, що приріст депозитів у банківській системі триває, не дивлячись на загострення суспільно – політичної кризи.

За словами директора з роздрібного бізнесу банку “Надра” Сергія Козлова, зараз банківський сектор більш стійкий до макроекономічних та суспільно-політичних ризиків, ніж п’ять років тому, в результаті рекапіталізації, стабілізації якості кредитних портфелів, дворазового зменшення рівня зовнішньої заборгованості, зниження частки валютного кредитування до 34% на 1 січня 2014 року в порівнянні з 60% наприкінці 2008 -го року.

Тому фінансисти вважають, що на сьогодні передчасно говорити про якісь запобіжні заходи з боку НБУ для підтримки стабільності банківського сектора.

“На сьогоднішній день потреби, наприклад, в мораторії на дострокове зняття депозитів я не бачу. Все одно багато хто знаходить можливості його обходити, тому повноцінним запобіжником він може і не стати, тільки розігріє панічні настрої”, – переконаний член наглядової ради УКБС Ярослав Колесник.