“Я завжди ображався, коли про Україну починають говорити десь там у нас за спиною” – Зеленський про врегулювання війни в Україні

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія повинна захотіти віддати Україні окуповані території.

Про це він сказав під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки, яка транслюється на сайті заходу, повідомляє 24 Канал.

“У Мюнхені знайшли план, як врегулювати війну в Україні. А ми? Це ж у нас війна. Просто хочу нагадати. Можна запитати в нас. Перш за все – це наше бачення врегулювання цієї ситуації,
– наголосив Президент України.

При цьому він зазначив, що для врегулювання ситуації на Донбасі не існує іншого формату, окрім нормандського. Адже цей формат дає зараз нехай і дрібні, але результати.

"Я завжди трішечки ображався, незважаючи на обсяг допомоги тих чи інших країн нам і в цій ситуації (з війною), і в економічній ситуації, і в реформуванні. Я завжди ображався, коли про Україну починають говорити, вирішувати питання десь там у нас за спиною", – сказав Зеленський 15 лютого під час виступу в межах Мюнхенської конференції з безпеки.
На його думку, територіальну цілісність може зберегти лише сильна армія, НАТО та ядерна зброя.
«Зараз ми всі розуміємо, що, на жаль, сильна армія чи ядерна зброя, чи НАТО є захистом незалежності і територіальної цілісності тієї чи іншої країни. Ніякі документи, ніякі підписанти, ніякі меморандуми не захищають. Це ми вам кажемо, як українці, на своєму прикладі, тому я не вірю у будь-які «папери», - додав глава держави.
Він висловив переконання, що у нинішньому столітті панує «право сильного». «І, чесно, всім країнам така моя пропозиція з особистого досвіду - не можна вірити в будь-які документи. Ніхто нічого не гарантує, на жаль, хоча ми з вами дуже багато говоримо про міжнародне право. ХХІ століття - право сильного», - наголосив Зеленський. Зеленський порадив усім країнам не вірити в документи, адже "ніхто нічого не гарантує".