“Я впевнена, що справа в українському паспорті” – українка розповіла про свавілля в китайському аеропорту

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Декількох українців затримали по прильоті в Гонконг і не випускають з аеропорту, імовірно, готуючись депортувати.

Про це розповіла одна з постраждалих Катерина Самара на сторінці в Twitter.
“На паспортному контролі мій паспорт навіть не відкрили, побачили, що Україна, дістали якусь анкету і покликали старших. Повели в кімнату для допитів, тримали мене дві години, запитували все, у мене все було, вони все перевірили. Потім повели мене кудись через весь аеропорт, не дозволяли підключатися до вайфаю і не казали, куди ведуть. У результаті привели в похмуре приміщення, і сказали підписати папір про те, що я не можу в’їхати в Гонконг. Сказали, що не підходжу візових вимог.

Ось з 10 ранку сьогодні додалося ще 10 українців з тієї ж причини. Не відкриваючи паспорт, відправляли на допит, потім депортація, бо нібито не відповідаєш. При цьому одну пару з Казахстану тримали в кімнаті для допитів зі мною, у них не були заброньовані готелі, їм роздали вайфай, вони на місці заблукали і їх пропустили.
Так що я впевнена, що справа в українському паспорті”, – розповіла Катерина Самара. Катерина Самара пов’язала таке ставлення з нещодавнім приїздом в Гонконг “азовців”. “Пам’ятаєте недавні фотки азовців в Гонконзі на мітингу? Українців не пускають! Не помилкова тривога, депортують абсолютно всіх поголовно”, – йдеться в повідомленні.
Як зазначає видання TK Media, імовірно, йдеться про активістів громадської організації “Гонор”, які дійсно приїжджали в Гонконг і викладали фотографії й відео на тлі протестів.