“Я не хочу бути останнім президентом Білорусі…і ми не можемо бути частиною будь-якої країни” – Лукашенко

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не стане частиною іншої країни – навіть “братньої Росії”, білоруси цього не приймуть.

Про це повідомляє “Белта”.

“У нас є своя країна. Ми суверенні й незалежні. Ми своїми мізками і руками, що змогли, заробили, будуємо свою країну. І ми не можемо бути частиною будь-якої країни. Я не можу вас зрадити і розчинити Білорусь, нехай навіть у нашій братній Росії.

У переговорах із президентом (Росії. – ред.) я чітко й однозначно півтора-два роки тому сказав: цього в Білорусі не може зробити ніхто. Навіть якщо я на це піду, то білоруси мене з'їдять впродовж одного року після прийняття подібного рішення.

Я не хочу бути останнім президентом Білорусі. Почесно бути першим, але останнім бути не хочу.

Я хочу, щоб діти наші жили на цьому клаптику землі в мирі, злагоді. В обіймах із російською людиною, росіянами. Вони нам не чужі. Росіяни – це наші люди. Від них, правда, мало що залежить зараз".

Лукашенко також заявив, що "Росія почала податковий маневр спеціально, щоб натиснути на Білорусь". За його словами, "незгода й конфлікт із Росією" сталися через те, що від Мінська зажадали за нафту платити ціну більшу, ніж світова.

Лукашенко пожалівся, що щороку перед новим роком "доводиться стояти на колінах і вимолювати ці нафтопродукти".