“Я дуже горджуся українською армією сьогодні”, – боєць Володимир Шматько з Тернопілля (Відео)

ШматькоУ зоні антитерористичної операції бояться тиші та вірять у те, що все у нашій країні буде добре.

Про це розповів учасник АТО, боєць 128 окремої гірсько-піхотної бригади, що базується у Мукачевому, Володимир Шматько.

Читайте також. Артилерійську бригаду таки повернуть до Тернополя (Відео)

Чоловік – сільський голова Білої, що на Чорткіщині. На Сході України у складі бригади служить із кінця серпня і після короткотермінової відпустки повертається на війну. Бригада, в якій несе службу Володимир Шматько, стоїть у Попасній і Дебальцево на Луганщині. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Вирішується питання про встановлення тієї буферної зони. Постійно говориться про тишу, ми вже звикли називати, що після тиші настає щось незрозуміле. Коли до нас постійно надходить наказ, щоб не стріляти і не воювати, то якраз терористи і починають свою атаку. А тому тиші ми дуже боїмося, – розказує учасник АТО Володимир Шматько.

Читайте також. Військкомат Тернопільщини продовжує комплектувати війська контрактниками

Проте українські солдати, каже він, вірять у розумні рішення командування. Хоч їм і важко психологічно, бо виграти цю війну можуть дуже швидко, але невідомі сили цьому заважають. Проте винних вояки не шукають і духом не падають.

– Я дуже горджуся українською армією сьогодні, бо в якому стані вона не починала б цю війну, неоголошену війну проти українського народу, збройні сили нині мобілізовані і кадрові сили стали все ж таки на захист України, і дух – він є. Не вистачає там елементарних речей, але дякуючи волонтерам, дякуючи тій частині України, яка допомагає, яка жертвує гроші, одяг, продукти – таким чином ми тримаємося, – додає він.

У 128-й бригаді – люди із різних куточків України, проте всі розуміють, що Україна – єдина. Вони не претендують на чужу землю, а своєю – не поступляться.

– Бойовий дух – підтримується бажанням, щоб швидше закінчити це все. Хочеться повернутися до сім’ї, і щоб все було гаразд. Ось так, так і воюємо, – підсумовує боєць.