“Я думаю, що ми можемо розраховувати на підтримку США”, – Порошенко (Відео)

Фото - сайт Президента України
Фото – сайт Президента України

За президенства Дональда Трампа Україна може розраховувати на підтримку США. Про це заявив Президент України під час візиту до Фінляндії.

Однак, зазначив Петро Порошенко, наразі рано говорити, якою саме може бути ця підтримка, сказав під час спільного брифінгу з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо, глава української держави.

“Я ненавиджу саму ідею, що “це чиїсь вороги, це чиїсь друзі”. Хочу нагадати слова Черчілля: “У політиці немає вічних друзів і вічних ворогів, у політиці є інтереси”. І ці інтереси в США створювалися не президентом Бушем або Клінтоном, вони встановлювалися більш ніж 200 років тому. Це були інтереси свободи, демократії. І ті ж інтереси поділяє Україна – свобода і безпека. Солдати воюють на сході України не тільки за свободу і демократію в Україні, але і в Європі і у всьому світі. Тому я думаю, що ми можемо розраховувати на підтримку США”, – цитує Порошенка 112 Україна.

Петро Порошенко зазначив, що попросив Фінляндію посилити тиск на Росію з приводу звільнення українських заручників і подякував за участь фінляндських фахівців у Міжнародній місії ОБСЄ на Донбасі та іншу підтримку нашої країни.

У ході офіційного візиту Президента Петра Порошенка до Фінляндської Республіки підписано Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива.

Відео спільного брифінгу очільників України і Фінляндії - 112 Україна. Відповідь Порошенка на запитання про санкції проти Росії  - із 14 хв 40 сек, про політику Трампа - з 19 хв 44 секунди.