“Я би хотів побажати усім: “Жийте задля України!” – Святослав Шевчук у Зарваниці (Фото, Відео)

P7190054-nХристиянин дійсно не має права бути ініціатором убивства, бо воно завжди є злом. Але…

Під час військового протистояння, християнин має обов’язок боронити свою землю і свій народ, причому – у спосіб і засобами, пропорційними до нападу, вважає блаженніший Святослав, отець і Глава УГКЦ. Про це відповідаючи на запитання молоді під час прощі до Зарваниці.

Читайте також. Зарваниця зустріла 100 тисяч гостей. Серед них – Арсеній Яценюк (Фото, Відео)

До речі, зустріч блаженнішого Святослава з молоддю відбулася біля каплиці парафіяльної церкви села Зарваниця, де у храмі зберігають чудотворну ікону Божої Матері. Віряни, яких на невеликій площі зібралося кілька сотень, зустрічали отця оплесками.

Насамперед отець наголосив на тому, що дуже цінує ту роль молоді, яку вона на себе перебрала у такий складний для України час.

Предстоятель УГКЦ пояснив молоді, що нам не хотілося, щоби хтось на нас нападав і нас убивав.

- Ми ніколи не вели загарбницьких воєн і сьогодні не нападаємо на інші народи, але маємо святий обов’язок захищати свою Батьківщину. Часами стається, що несправедливого загарбника не можливо зупинити по-іншому, як тільки відповісти зброєю на зброю, – і це трагедія, – констатував Глава УГКЦ.

При цьому він зазначив, що той, хто обороняється, має право на збройний опір.

- Він має право захищати свою землю, – запевнив Предстоятель Церкви. - Я не можу говорити про право на вбивство, але про право на захист. І для людини, яка готова віддати життя, захищаючи свою країну, можливо, навіть радикальними засобами, Церква випрошуватиме в Бога милосердя і зцілення тої рани, яку він через вбивство носить у своєму серці.

Ще одне запитання від молоді особливо розчулило блаженнішого Святослава. Адже молодих прочан цікавило: «Що сьогодні більш відповідально і є більшим виявом любові: воювати та вмирати за Україну чи жити і працювати для сім’ї й родини?».

Глава УГКЦ сказав, що це - трагічний вибір: жити для України чи вмирати для неї.

- Я би ніколи не хотів, щоби цей вибір виник перед кимось із вас, а він сьогодні виникає перед нашою державою, - додав отець. - Я би хотів побажати усім вам: “Жийте задля України!”. Тому ми просимо в Господа Бога миру під час цієї прощі, миру і злагоди, щоби двадцятилітні хлопці жили для своїх коханих, для своїх дітей. Але ми повинні схилити голову перед тими, хто готовий задля любові до своєї Батьківщини вмерти для неї. Тому таких ми називаємо героями».

До речі, зустрічали блаженнішого на межі Бучацького району. Там йому презентували коровай і попросили благословення для краю.