Вживання чаю зменшує ризик ранньої смерті на чверть, – вчені

im578x383-1409523549440_Image_galleryImage_A_cup_of_tea_in_a_green_sВчені дослідили, що вживання чаю знижує ризик смерті на чверть.

Експерти кажуть, що чай корисніший, ніж кава, хоча зазвичай каву п’ють курці та менш здорові люди. Перевагою чаю є вміст флавоноїдів, антиоксидантних інгредієнтів, які, як вважається, корисні для серця.

Керівник дослідження професор Ніколас Даншен зазначив: «Попередні дослідження показали різні ефекти від чаю і кави для здоров’я серця. Якщо у вас є вибір між чаєм або кавою, ймовірно, краще пити чай».

У дослідженні взяли участь 131 401 осіб віком від 18 до 95 з низьким ризиком серцево-судинних захворювань, які відвідували Паризький центр профілактичної медицини в період з січня 2001 року по грудень 2008 року.

Було виявлено 95 смертей від серцево-судинних захворювань та 632 випадки смерті від іншого.

Читайте також. Жити довше. 14 практичних порад від британського онколога

Дослідники виявили, що ті, хто п’ють каву, мали вищий ризик серцево-судинних захворювань, особливо якщо пили каву та курили.

Фото: my-life.ua

Також ті, хто не п’є каву, виявилися більш фізично активними: спортом займалися 45 % тих, хто не п’є каву, та 41 % тих, хто її вживає.

Даншен зазначив: «Чай помітно впливає на кров’яний тиск. У любителів чаю відзначається його пониження».

Також дослідження показало й гендерні відмінності: «Чоловіки, як правило, п’ють каву набагато більше, ніж жінки, у той час як жінки мають тенденцію пити більше чаю, ніж чоловіки», – додав Даншен.

Дослідження не виокремлювало якийсь конкретний тип чаю або додавання чи недодавання в напій молока. Учасників лише питали, скільки чаю вони вживають на день.

Дослідник зауважив: «Чаювання знижує ризик несерцевої смерті на 24 відсотка. Цікаво, що більшого впливу чай завдає курцям або колишнім курцям, у той час, як чай не чинив такого впливу на некурящих».

Утім, експерти зазначають, що фізична активність є кориснішою, ніж вживання чаю або кави.

Джерело: The Daily Mail