Виставку картин Порошенка у столичному музеї обнесли ґратами. Чому? (Фото)

фото: eurosolidarity.org

У Музеї Гончара повторно відкрилася виставка полотен з особистої колекції п’ятого президента України Петра Порошенка і його дружини. Картини обнесли ґратами. Це вже друга спроба Порошенка провести експозицію. Першого разу 26 травня захід перервали представники ДБР.

Як повідомляє пресслужба партії “Європейська солідарність”, через травневі сутички з ДБР картини розмістили за металевими ґратами.

фото: eurosolidarity.org

Відкриваючи виставку, Марина Порошенко подякувала директору та колективу музею Гончара за організацію та заявила, що експозиція надасть можливість “людям знайомитися з мистецтвом світового і національного рівня”. Петро Порошенко вчергове наголосив, що картини були ввезені в Україну “зі сплатою всіх платежів” з його рахунку, пише Суспільне.

Яка ж передісторія конфлікту?

Українські ЗМІ вже писали, що 26 травня Держбюро розслідувань викликало на допит Петра Порошенка як свідка у справі про обставини переміщення через кордон України з приховуванням від прикордонників колекції з 43 картин всесвітньо відомих художників. Адвокат Порошенка Ігор Головань тоді заявив, що ДБР не надіслало повістку його клієнту, але документ був опублікований на сайті бюро. Порошенко не прийшов на допит до ДБР, натомість відкрив виставку картин зі своєї колекції у київському музеї Івана Гончара.

До музею приїхали співробітники ДБР, під час спроби зайти до будівлі сталися сутички – директор музею не хотів пускати правоохоронців, після чого ті виламали двері, які й так були відчинені. За словами директора, У ДБР пояснили штурм виставки Порошенка “загрозою для картин”. Згодом ДБР арештувало колекцію картин Порошенка.