Виставка “З думкою про Україну”: унікальні ляльки-мотанки і витинанки (Фото, Відео)

оснЛяльки-мотанки та витинанки – основа експозиції під назвою “З думкою про Україну”. Діятиме виставка в обласному художньому музеї до 31 травня.

Читайте також. Концерт: у філармонії виконають Анданте пам’яті Героїв Майдану

Автори робіт – тернопільські майстрині Галина Дудар та Алла Шушкевич. Загалом на виставці – 62 витинанки та аж 65 ляльок. Ці вироби, наче доповнюють одне одного.

До речі, Галина Дудар – педагог. Вона закінчила фізико-математичний факультет. Саме уроки математики підказали їй ідею виготовлення витинанок. Усі вироби одноколірні – білі, жовті, червоні. Зображення різні – ангели, дитячий вертеп, писанки. Дуже багато витинанок за мотивами українських народних пісень. На кількох зображеннях є дерево життя. Це – стародавній український народний символ. Є на виставці й кілька ляльок-мотанок Галини Дудар. Але основу цієї частини експозиції складають усе ж роботи Алли Шушкевич. Ця жінка теж працює вчителем, але – трудового навчання. Вона є автором книги “Народна лялька”, що нещодавно вийшла у видавництві “Навчальна книга – Богдан”. У ній – все про те, як створити авторську ляльку.

Читайте також. Гроші на лікування Максима Гумена збиратимуть на благодійному концерті

Додамо, що у доробку мисткині – не лише ляльки-мотанки. Алла Шушкевич є автором ляльок, створених за допомогою техніки гачкування. Є у пані Шушкевич ще й ляльки-спіралі. Особливість цих ляльок – спіраль із тканини замість обличчя.