Виплати медикам: від чого залежить відсоток нарахувань?

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

На позачерговому засіданні Кабінет міністрів України затвердив доплати медикам, які борються з COVID-19, у розмірі до 300% від заробітної плати.

Про це на своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
“Кабмін затвердив тарифи на лікування хворих COVID-19, що дозволить почати виплачувати надбавки до 300% медикам, які працюють з такими пацієнтами”, – написав він.
Зазначимо, 1 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”, який парламент прийняв 30 березня. Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% зарплати медикам та іншим працівникам, залученим у лікуванні хворих COVID-19, а соціальним працівникам, які надають послуги громадянам, які перебувають вдома, – до 100% зарплати.

Від чого залежить відсоток нарахувань?

Нарахування заробітної плати – це відповідальність керівників комунальних підприємств, якими є всі наші медичні заклади і відповідно підтримка і субвенція на ці заклади йде від місцевих бюджетів або через інструменти Національної служби здоров’я України, – повідомив Шмигаль.

Кому нараховувати надбавку та в якому розмірі, вирішує керівник медичного закладу, виходячи з того, скільки грошей виділили з місцевого бюджету та Національна служба здоров’я. Також братимуть до уваги категорію, стаж та складність умов праці.

Важливо розуміти, що надбавки до 300 та 200% не означають, що саме стільки доплатять. Все залежатиме від можливостей місцевих бюджетів.

Денис Шмигаль розповідає, що є людський фактор, через який можуть виникнути проблеми з виплатами на місцях, але уряд намагається комунікувати як з місцевими органами влади, так і з Національною службою здоров’я.

Звідки беруть гроші на доплати?

Гроші беруть з Фонду боротьби з COVID-19. На надбавки медпрацівникам, які борються з COVID-19, виділили 15,8 мільярда гривень з держбюджету. Про це розповів міністр Степанов.

Частину грошей спрямували у місцеві бюджеті у вигляді субвенцій, частину передали в Національну службу здоров’я. Та все одно частину місцевим бюджетам доведеться покривати самостійно і це вже залежатиме від них, чи отримають медики надбавку та в якому розмірі. Зокрема у Києві напередодні запевнили, що виплати будуть у повному обсязі. Медпрацівники отримали в середньому 11-17 тисяч доплати за березень У Києві медики отримали доплату за роботу з хворими на коронавірус: хто і скільки в залежності від посади.