“Виникла екстраординарна ситуація”, – ЦВК про вибори на окрузі №87

Центрвиборчкома шукає найоптимальніші рішення для встановлення достовірних результатів проміжних виборів народного депутата в окрузі №87 на Івано-Франківщині.

Про це йдеться в заяві Центральної виборчої комісії на її офіційному сайті.

У ЦВК нагадали, що рішенням Великої палати Верховний суд 1 травня 2021 року визнав протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах 28 березня 2021 року, а також визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про визнання переможцем на виборах кандидата від “Слуги народу” Василя Вірастюка.

"На думку Великої Палати Верховного Суду, Комісія має повноваження, передбачені Законом України “Про Центральну виборчу комісію”, за змістом яких вона може забезпечити гарантію встановлення результатів волевиявлення виборців.

У мотивувальній частині постанови Великої Палати Верховного Суду викладено низку висновків щодо можливих подальших дій Центральної виборчої комісії стосовно встановлення результатів виборів або прийняття іншого рішення задля забезпечення права на вільне волевиявлення громадян України.

На сьогодні виникла екстраординарна ситуація, за якої однозначного юридичного виходу немає, тому Центральна виборча комісія здійснює пошук найоптимальніших дій та рішень, які можуть бути нею вжиті з метою встановлення достовірних результатів виборів у межах її повноважень, визначених Законом України "Про Центральну виборчу комісію" та Законом України "Про вибори народних депутатів України", з урахуванням судових рішень та пункту 20 частини першої статті 92 Конституції України", - йдеться в заяві Центральної виборчої комісії.