Виявились нові факти про навмисне масове вбивство Росією українських полонених в Оленівці: було замінування

Приміщення колонії в Оленівці, де РФ убила українських полонених. Фото – скріншот з відео

Утримуваних у колишній колонії в Оленівці полонених українських військових Росія і не думала відправляти на обмін. Їх убивство за допомогою вибуху в ніч на 29 липня було спеціально спланованим.

Про такі нові факти повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

“Встановлено деякі обставини навмисного вбивства українських військовополонених в колонії у населеному пункті Оленівка (Донецька область), в якій перебували українські військовополонені, у тому числі зі складу полку “Азов”, – заявили в ГУР.

Читайте також: Масова загибель українських військових полонених в окупованій РФ Оленівці: перші дані (Відео)

Українська воєнна розвідка стверджує, що українських полонених російські спецслужби допитами і тортурами змушували до "зізнань" задля пропагандистських відео. Оскільки військовополонені відмовились дискредитувати Україну, їх знищили, прагнучи приховати сліди тортур.

"Допити полонених проводили слідчі тат званого "МДБ ДНР" спільно з представниками ПВК "Вагнер" та ФСБ РФ. Під час допитів активно використовувалися фізичні тортури та побої. Такі заходи, у першу чергу, були спрямовані не на отримання певної конфіденційної інформації, а на знущання, фізичне приниження, психологічну деморалізацію з метою зламу морально-психологічних якостей українських воїнів. У разі реалізації зазначеного плану представники ФСБ планували залучити українських полонених до зйомки у проросійських репортажах. Мета ефіру полягала у висвітленні визнання полоненими "скоєних ними злочинів, звірств проти місцевого населення, відречення бійців від своїх поглядів, а також засудження дій керівництва України". Допити проводилися конвеєрно на регулярній основі, проте не мали успіху. Українські полонені проявили виключну мужність та незламну силу волі", - повідомили в ГУР Міноборони України.

Читайте також: У ISW з’ясували, хто винен у масовій загибелі військовополонених в Оленівці

За виявленими українською воєнною розвідкою фактами, пожежа і загибель в одному приміщенні понад пів сотні українських полонених була спричинена вибухом спеціально закладеної в будівлі вибухівки.

"Російська сторона не мала наміру здійснювати обмін військовополоненими та з метою приховування неналежних умов та форм допиту українських військовослужбовців (що могли б служити доказовою базою у Гаазькому суді) умисно знищила полонених. За наявними даними, мінування місця утримання українських бійців було здійснено бойовиками ПВК "Вагнер" з використанням легкозаймистої речовини, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні", - заявило ГУР Міноборони України.