Вибори ВР 21 липня під загрозою: причин – кілька (Відео)

Фото - Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Призначені Указом Президента України на 21 липня дострокові вибори Верховної ради України можуть не відбутись із кількох причин.

Так, ЦВК заявляє, що через неможливість провести тендерні процедури для закупівлі всього необхідного для процедури проведення виборів ці вибори під загрозою: на проведення тендерів українське законодавство дає мінімум 70 днів, а до дня голосування залишилось значно менше. Внесений до ВР терміновий законопроект, що міг виправити цю ситуацію, нардепи навіть не включили у порядок денний. Наразі в такій ситуації у ЦВК залишаєтсья два виходи: або всуперч законодавству закупити все необхідне без тендерів і нести за це кримінальну відповідальність, або заявити, що голосування 21 липня неможливе. Є й третій варіант – вибори 21 липня можуть відбутись, якщо Верховна рада терміново внесе зміни у законодавство, та чи можливий такий варіант на практиці – наразі невідомо.

Читайте також: Cтартували дочасні парламентські вибори – партії починають висувати кандидатів

Є й ще одна причина, через яку дострокові вибори українського парламенту можуть не відбутись – 4 червня Конституційний суд України почне розгляд подання про відповідність Основному закону Указу Президента України про дострокове припинення повноважень ВР і призначення парламентських виборів на 21 липня. Якщо до цієї дати Конституційний суд прийме рішення про неконституційність Указу, вибори можуть не відбутись. Якщо ж суд прийме рішення після голосування 21 липня і до моменту оголошення офіційних результатів цих виборів, виникне правовий колапс.

Читайте також: Верховний суд пояснив, чому не може прийняти рішення про скасування Указу Зеленського щодо розпуску Ради

Докладно про те, чому вибори народних депутатів 21 липня під загрозою, – у сюжеті ТСН. Тиждень.