Вибори в Україні відбувалися вільно і на конкурентних засадах – Місія ОБСЄ (Відео)

ОБСЄ-напис абстрактноПерший тур виборів президента України був конкурентним, і громадяни мали можливість вільного волевиявлення, заявляють у Місії спостерігачів ПА ОБСЄ на виборах в Україні.

Такі висновки, пише “Інтерфакс-Україна“,  оприлюднив спеціальний координатор ОБСЄ, почесний президент ПА ОБСЄ Ілка Канерва (Ilkka Kanerva) під час спільної прес-конференції представників місії міжнародних спостерігачів за виборами в Україні в складі представників Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), парламентської асамблеї НАТО та Європейського парламенту.

“Ми можемо говорити, безумовно, що це були конкурентні вибори, й було забезпечено можливість голосувати за того кандидата, якого обирав громадянин. Безумовно, все визначатиметься в другому турі”, – сказав він.

За словами спецкоординатора ОБСЄ, загалом вибори президента України відбувалися вільно, й кандидати могли змагатися без обмежень.

“Можна говорити, що загалом вибори відбувалися як вільні. Нам дуже важливо, щоб усі ресурси, які виділялися на вибори, були використані належним чином”, – сказав І.Канерва.

“Мій особистий висновок – ці конкурентні вибори ведуть …. до другого раунду. Сподіваюся, що це надихне українців продовжити демократичний розвиток у світі та безпеку … з європейськими цінностями”, – підсумував він.

Крім того, І.Канерва звернув увагу на той факт, що на нинішніх президентських виборах в Україні була велика кількість міжнародних спостерігачів, що також сприяло мінімізації порушень.

За його словами, порушення, встановлені в день голосування, загалом не вплинуть на результат голосування.

Він також додав, що вибори не могли бути організовані в Криму й на території Донбасу, не підконтрольній Україні.