Вибори нардепа у скандальному ВО №87: ЦВК прийняла остаточне рішення щодо переможця

Переможець довиборів до Верховної ради України по в/о №87 Василь Вірастюк. Фото – ФБ

З урахуванням рішення судів переможцем на довиборах до Верховної ради України 28 березня Центральна виборча комісія офіційно визнала кандидата у нардепи Василя Вірастюка.

Як повідомляє сайт Центрвиборчокому, відповідне рішення ЦВК прийняла на своєму засіданні 22 квітня.

З урахування рішення судів, що набули законної сили, встановлені Центрвиборчкомом результати виборів засвідчують, що із результатом 30% голосів виборців у них переміг кандидат від “Слуги народу” Василь Вірастюк.

"На підставі уточненого протоколу та з урахуванням рішень судів, які набули законної сили, комісія встановила результати проміжних виборів народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі № 87. Так за даними протоколу окружної виборчої комісії про підсумки голосування в ОВО № 87 з поміткою “Уточнений” народним депутатом України обрано Василя Вірастюка", - ідеться у повідомленні Центрвиборчому України.

Читайте також: ОВК № 87 оточили спецпризначенці: голоси на довиборах у ВР досі рахують (Відео)

Нагадаємо, під час довиборів на ВО №87 на Прикарпатті правоохоронці фіксували численні порушення закону, кандидати заявляли про викрадення бюлетенів та фальсифікації і оскаржували підрахунок голосів на дільницях у судах.

Читайте також: ЦВК не визнає результати виборів до ВР на окрузі Вірастюка без рішення судів

"Понад 50 кримінальних проваджень було відкрито за порушення на різних етапах виборчого процесу і ми занепокоєні тією ситуацією, що під час опрацювання виборчої документації була виявлена недостача виборчих бюлетенів. З цього приводу вже порушені кримінальні провадження і це питання перемістилося від оцінки з боку ЦВК до сфери оцінки правоохоронних органів, які, сподіваюся, зможуть встановити всі обставини цієї справи та притягнути порушників до відповідальності. Мабуть, справді, це яскравий приклад, чому варто відмовлятися від мажоритарної системи і запроваджувати пропорційну, яка менш вразлива до подібних порушень", - сказав на засіданні голова ЦВК Олег Діденко.