Вибори на Донбасі та амністія бойовикам: стало відомо, що вимагають США від України

В Білому домі розраховують, що вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей відбудуться влітку цього року.

Про це народний депутат від “Об’єднання “Самопоміч” Вікторія Войціцька повідомила після зустрічі українських парламентаріїв із помічником держсекретаря США Вікторією Нуланд, передає dt.ua.

“Держдеп наполягає, щоб Україна внесла зміни до Конституції з “особливим статусом” для окупованих територій, провела на них вибори найближчим часом і забезпечила амністію бойовикам”, – повідомила політик.

Читайте також: «Сповнений енергії» Парубій розповів Нуланд про реформи

За словами Войціцької, Нуланд зазначила, що Мінські домовленості необхідно імплементувати до кінця 2016 року. Помічник глави Держдепу визнала, що умови “Мінська” не ідеальні, але підкреслила, що альтернативи їм немає.

"Нам кажуть, що як тільки ми проведемо вибори, це створить перший прецедент, коли російські війська добровільно покинуть територію, яку вони окупували. При цьому ніяких гарантій, що російські війська вийдуть, немає і бути не може", – зазначила Войцицкая.

Читайте також: У США побоюються, що Україна стане «васальною державою»

Вона також додала, що, за словами Нуланд, якщо Україна виявить добру волю та прийме закон про вибори в ОРДЛО в травні, тоді в червні санкції проти РФ продовжать до січня 2017 року.

Вибори на окупованих територіях очікуються в липні.

Напередодні президент України Петро Порошенко пообіцяв не допустити легітимізації російської окупації ОРДЛО.

Читайте також: Стало відомо, про що розмовляли Нуланд і Сурков

"Ми ні в якому разі не можемо дати легітимізувати російську окупацію через механізм псевдовиборів, на кшталт кримського псевдореферендуму або псевдовиборів 2 листопада 2014 року. Ми цього не допустимо", – запевнив глава держави.